birgün

25° AÇIK

Ali Babacan'ın miting yapacağı alana dev Erdoğan fotoğrafı asıldı

DEVA Partisi'nin Yozgat'ta miting yapacağı alana AKP'li Cuhurbaşkanı Erdoğan'ın dev fotoğrafı asıldı. Duruma tepki gösteren DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen, fotoğrafın kaldırılması için 3 gündür girişimde bulunduklarını ancak posterin indirilmediğini söyledi. Ekmen, "Maalesef AK Parti’nin geldiği bu noktada, doğrudan ya da dolaylı engellemelere tevessül etmesi Türk demokrasisi açısında üzücü" diye konuştu.

SİYASET 13.08.2022 18:31
Ali Babacan'ın miting yapacağı alana dev Erdoğan fotoğrafı asıldı
Abone Ol google-news

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Yozgat mitingi öncesi alana AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev fotoğrafı asıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, “3 gündür belediye başkanını, AK Parti il başkanını arkadaşlarımız arıyor; ‘Şu fotoğrafı indirir misiniz?’ İndirmiyorlar. Bizde bir Türk bayrağıyla onun önünü kapatmaya çalıştık. Maalesef AK Parti’nin geldiği bu noktada, doğrudan ya da dolaylı engellemelere tevessül etmesi Türk demokrasisi açısında üzücü” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağı miting öncesinde, alana Erdoğan’ın fotoğrafının asılması yurttaşlar ve partililer tarafından tepkiyle karşılandı. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Erdoğan’ın fotoğrafının üç gün önce asıldığını ve ısrarlara rağmen indirilmediğini söyledi.

Ekmen, şöyle konuştu:

"Biz yaklaşık 1 ay önce Yozgat mitingimizi ilan ettik, bizim ilanımızdan çok sonra Sayın Cumhurbaşkanı Çorum’a gelme kararı aldı. Sayın Cumhurbaşkanı Çorum’a gelince bütün kaymakamlar, valiler o civardaki bütün araçları kiralama yoluna gittiler. Biz ilçelerdeki ve köylerdeki arkadaşlarımızı taşıyamaz hale geldik. 3 gün önce hatta 4 gün önce bu meydanda bir konser yaptılar şu gördüğünüz bayrakları astılar. 3 gündür belediye başkanını, AK Parti il başkanını arkadaşlarımız arıyor; ‘Şu fotoğrafı indirir misiniz?’ İndirmiyorlar. Bizde bir Türk bayrağıyla onun önünü kapatmaya çalıştık. Maalesef AK Parti’nin geldiği bu noktada, doğrudan ya da dolaylı engellemelere tevessül etmesi Türk demokrasisi açısında üzücü. Üçüncü mitingimizde ilk defa meydan alabiliyoruz. Yozgat valisine ve emniyet müdürüne teşekkür ediyoruz. Bu meydanın dolup taşacağını tahmin ediyoruz. Meydanın yarısı dolmuş durumda kalan sürede bu meydan dolup taşacaktır."

ANKA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol