birgün

5° AZ BULUTLU

Ali Babacan, parti kuruluşunu bir kez daha erteledi

AKP’den ayrıldıktan sonra yeni parti kurma hazırlığı yapan eski bakan Ali Babacan, partinin kuruluşunu yeniden erteledi.

SİYASET 29.01.2020 09:43
Ali Babacan, parti kuruluşunu bir kez daha erteledi
Abone Ol google-news

AKP'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarını başlatan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, partinin kuruluşunu yeniden erteledi. Diğer yandan yeni partide yer almak için yapılan başvuruların büyük bir bölümünün AKP kökenlilerden oluştuğu öğrenildi.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; Babacan'ın aylardır çalışmalarını sürdürdüğü yeni partiyi en geç Aralık 2019'da kuracağı belirtilmiş, ancak partinin kuruluşu Ocak ayına ertelenmişti. Edinilen son bilgilere göre ise, Babacan cephesi partinin kuruluşunu tekrar erteleme kararı aldı.

Partinin kuruluşunun yeniden ertelenmesinde Elazığ'da yaşanan ve 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6,8'lik depremin gündemde olmasının etkili olduğu belirtilirken, partide yer almak için yapılan başvuruların incelenmesinin de henüz tamamlanmadığı ifade edildi.

Babacan'ın genel başkanlığını üstleneceği yeni partide yer almak için başvuruda bulunanların büyük oranda AKP'li kökenli olduğu kaydedildi. Partinin kuruluşunun ise, Şubat ayının ortalarına ertelendiği belirtildi.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol