birgün

5° AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.07.2018 21:28

Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir'deki heykelinin önünde anıldı

Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir'deki heykelinin önünde anıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz için anma etkinliği düzenlendi. Eskişehir'deki anmada konuşan CHP Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Demir, "Ali İsmail'in anısını her daim zihnimizde yaşatacağız" dedi.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle CHP Odunpazarı Gençlik Kolları tarafından anma etkinliği düzenlendi. Ali İsmail Korkmaz’ın heykeli önündeki anmaya Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Rabia Akman ile çok sayıda kişi katıldı.

‘ANISINI HER DAİM YAŞATACAĞIZ’

CHP Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Demir, “5 yıl evvel bugün hayata gözlerini yumdu Ali İsmail Korkmaz. Daha 19 yaşındaydı. Düşlerinde özgür bir dünya vardı. Yaşasaydı İngilizce öğretmeni olacaktı. Memleketin herhangi bir köşesinde sevgiyi ve umudu büyütecekti. İzin vermediler. Katlettiler Ali İsmail’i. Ömrünün baharında ömrünü aldılar. Ali İsmail’in anısını her daim zihnimizde yaşatacağız” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve Ali İsmail Korkmaz’ın heykelinin önüne kırmızı karanfiller bırakıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız