birgün

23° AZ BULUTLU

Ali Kırca’nın evine giren şüpheli 1 ay sonra yakalandı

Gazeteci Ali Kırca’nın İstanbul Kuruçeşme’deki evinde gerçekleşen hırsızlık olayının şüphelisi, 3 ayrı ev ve iş yerinde hırsızlık yaptığı suçlamasıyla Kapalıçarşı'da yakalandı. 1 ay sonra yakalanan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

MEDYA 13.01.2022 17:25
Ali Kırca’nın evine giren şüpheli 1 ay sonra yakalandı
Abone Ol google-news

Gazeteci Ali Kırca’nın İstanbul Kuruçeşme’deki evinde gerçekleşen hırsızlık olayının şüphelisi, olaydan 1 ay sonra yakalandı.

Ali Kırca'nın Beşiktaş ilçesine bağlı Kuruçeşme semtinde bulunan evine geçen ay hırsız girmiş, evden bazı değerli eşyalar çalınmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kırca'nın evine giren hırsız olduğu belirtilen bir kişinin, Fatih’teki Kapalıçarşı'da yakalandığı duyuruldu.

Hırsızlık şüphelisinin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtilen açıklamada, şüphelinin 1 Ocak’ta Şişli’de bir konuta girdiğinin, burada ‘kredi kartlarını, 13 parça ziynet eşyasını, bir miktar parayı ve çeşitli yüzükleri çaldığının belirlendiği’ ifade edildi.

Daha sonra başka ev ve iş yerlerine de giren Y.B. adlı hırsızlık şüphelisinin, Ali Kırca’nın ikametinden ise ‘3 adet bilgisayar, antika kılıç, ziynet eşyası ve muhtelif eşyaları çaldığı’ kaydedildi.

Şahsın, dün (12 Ocak) İstanbul Kapalıçarşı’da yakalanarak gözaltına alındığı aktarılarak, “Konu ile ilgili yakalanan Y.B. 12.01.2022 tarihinde 3 ayrı 'evden hırsızlık' ve 'iş yerinden hırsızlık' suçlarından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir” denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun