birgün

5° AÇIK

SPOR 30.03.2018 23:13

Ali Koç'tan, "Camiayı böldü" diyen Aziz Yıldırım'a yanıt

Ali Koç'tan, "Camiayı böldü" diyen Aziz Yıldırım'a yanıt

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 3 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Seçimli Olağan Genel Kurul'da başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Koç, çalışmalarına devam ediyor.

İzmir Fenerbahçeliler Derneği'nin organizasyonuyla İzmir Termal Convention Otel'de sarı lacivertli camia ile buluşan Koç, Aziz Yıldırım'a da yanıt verdi.

Başkan adayı Koç, Aziz Yıldırım'ın kendisi ile ilgili söylediği "Camiayı böldü" sözüyle ilgili olarak, "Başkanımız, adayların erkek gibi ortaya çıkıp, adaylığını açıklaması çağrısında bulunmuştu. Ben de Fenerbahçemiz için sayın başkanımızın önerdiği gibi aday olduğumu açıkladım. Şimdi ise Fenerbahçe camiasını bölmekle suçlanıyorum. Camiayı böldü, tebrik ediyorum, Aykut Hoca, Ali Koç'un adamıyla yemek yedi... Şu sonuca varıyorum ki, olabilecek bir sportif başarısızlığın mazeretinin altyapısı kurgulanıyor."dedi.

Kulübün eski heyecanını çok özlediğini belirten Koç, "Hayatlarımızı Fenerbahçe'nin maç takvimine göre planlamayı; bayraklarımızı, binalara asmayı; yüz binlerce taraftarımızla Bağdat Caddesi'nde şampiyon takımımızı karşılamayı; eski heyecanımızı ve ihtişamımızı çok ama çok özledik" diye konuştu.

Ali Koç ayrıca "Şampiyonluğu, başkanlığa bin kere tercih ederim" sözünü de yineledi.

Ali Koç sözlerini şöyle sürdürdü;

"Başkan adaylarını FETÖ ile suçlarsak, camia olarak demokrasiden çok uzaklaşırız. Tüm adaylar birbirine saygı duymalıdır. sayın başkanımızın da adaylığının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. "Başkanımızın önderliğinde camiamızın 3 Temmuz kumpasına karşı eşine rastlanamaz, engel tanımaz dik duruşu, her daim örnek olarak yerini almıştır ve bu devam edecektir. Son 3-4 senede futbolda gelinen nokta bizi mutlu etmiyor. Taraftarla kulüp arasındaki bağın, eskisine oranla zayıfladığına şahit oluyoruz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız