birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SPOR 30.03.2018 23:13

Ali Koç'tan, "Camiayı böldü" diyen Aziz Yıldırım'a yanıt

Ali Koç'tan, "Camiayı böldü" diyen Aziz Yıldırım'a yanıt

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 3 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Seçimli Olağan Genel Kurul'da başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Koç, çalışmalarına devam ediyor.

İzmir Fenerbahçeliler Derneği'nin organizasyonuyla İzmir Termal Convention Otel'de sarı lacivertli camia ile buluşan Koç, Aziz Yıldırım'a da yanıt verdi.

Başkan adayı Koç, Aziz Yıldırım'ın kendisi ile ilgili söylediği "Camiayı böldü" sözüyle ilgili olarak, "Başkanımız, adayların erkek gibi ortaya çıkıp, adaylığını açıklaması çağrısında bulunmuştu. Ben de Fenerbahçemiz için sayın başkanımızın önerdiği gibi aday olduğumu açıkladım. Şimdi ise Fenerbahçe camiasını bölmekle suçlanıyorum. Camiayı böldü, tebrik ediyorum, Aykut Hoca, Ali Koç'un adamıyla yemek yedi... Şu sonuca varıyorum ki, olabilecek bir sportif başarısızlığın mazeretinin altyapısı kurgulanıyor."dedi.

Kulübün eski heyecanını çok özlediğini belirten Koç, "Hayatlarımızı Fenerbahçe'nin maç takvimine göre planlamayı; bayraklarımızı, binalara asmayı; yüz binlerce taraftarımızla Bağdat Caddesi'nde şampiyon takımımızı karşılamayı; eski heyecanımızı ve ihtişamımızı çok ama çok özledik" diye konuştu.

Ali Koç ayrıca "Şampiyonluğu, başkanlığa bin kere tercih ederim" sözünü de yineledi.

Ali Koç sözlerini şöyle sürdürdü;

"Başkan adaylarını FETÖ ile suçlarsak, camia olarak demokrasiden çok uzaklaşırız. Tüm adaylar birbirine saygı duymalıdır. sayın başkanımızın da adaylığının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. "Başkanımızın önderliğinde camiamızın 3 Temmuz kumpasına karşı eşine rastlanamaz, engel tanımaz dik duruşu, her daim örnek olarak yerini almıştır ve bu devam edecektir. Son 3-4 senede futbolda gelinen nokta bizi mutlu etmiyor. Taraftarla kulüp arasındaki bağın, eskisine oranla zayıfladığına şahit oluyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol