birgün

25° AZ BULUTLU

SPOR 22.06.2021 22:25

Ali Koç'tan teknik direktör açıklaması: Pazartesi günü açıklayacağız

Teknik direktör arayışları hakkında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Pazartesi günü seçim bittikten sonra, seçildiğimiz takdirde açıklayacağız" dedi. "Favre'nin kendisiyle görüşmemiz olmadı" diyen Koç, Sergen Yalçın ile ilgilenmediklerini ifade etti.

Ali Koç'tan teknik direktör açıklaması: Pazartesi günü açıklayacağız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeni teknik direktörü pazartesi günü, seçildikleri takdirde açıklacaklarını bildirdi.

Ali Koç, Habertürk'te açıklamalarda bulundu.

Teknik direktör arayışları hakkında konuşan Koç, "Teknik direktörde yabancı tercihi niye diye sorabilirsiniz. Benim tercihim Portekiz, Alman ekolüydü. 3'e indik. Bunu pazartesi günü seçim bittikten sonra, seçildiğimiz takdirde açıklayacağız. Favre'nin kendisiyle görüşmemiz olmadı, onu temsil eden kişiyle görüşmemiz oldu. Buraya uygun olmadığını, baskıyı seven biri olmadığını söyledi" dedi.

"Dalic benim çok arzumdu" diyen Koç, "Geçen sene çok güzel rapor hazırladı bize 40-45 sayfalık. Tavrı, hali, şekli şemali, düşünceleri, karakteristiği bize çok uyuyordu. Turnuva ertelenince olmadı. Fenerbahçe taraftarı lütfen bu algılara gelmeyin. Beşiktaş taratarı için de öyle, biz Sergen Hoca ile ilgilenmedik" ifadelerini kullandı.

"SEÇİM SONRASI AÇIKLAMA YAPACAĞIZ"

Koç, şöyle devam etti: "Yeni sezonda korakor bu işin mücadelesini vereceğiz. Bana göre ciğeri beş para etmez, bu algıları yaratan, kendisini gazeteci gören insanlarla sadece Fenerbahçe değil herkesin mücadele etmesi lazım. Bunlar futbolcuları da hakemleri de etkiliyor. Bunlardan futbolu arındırmamız lazım. Teknik direktör konusunda seçim sonrası açıklama yapacağız. Seçim öncesi açıklamak çirkin."

"Bir iki tane daha hoca var ki, kimsenin laf edemeyeceği ama futbol endüstrisi ile araları o kadar açılıyor ki, geçmişte Türkiye'nin mali gücünün yeteceği hocaları bugün getiremeyiz" diyen Koç, "Herkesin bu gücü yok. Sonuçta 2-3 hoca adayımız var. Seçim sonrası açıklanır. Fenerbahçeliler rahat olsun. En iyi profili getireceğiz. Çok iyi birkaç isim var. Genç ve çok iyi hocalar var. Geldiğimiz noktada o risk alınır alınmaz. Onu da değerlendiriyoruz. Aziz Başkan ilk 6 senesinde bir şampiyonluk oldu. Bunu herkes unutuyor. Unutmayın Galatasaray, Beşiktaş 14-15 sene şampiyon olamadı" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol