birgün

20° AÇIK

Ali Küver motosiklet yolculuklarını kitaplaştırdı: 'Yol Hikayeleri'

BİRGÜN KİTAP 12.07.2021 12:07
Ali Küver motosiklet yolculuklarını kitaplaştırdı: 'Yol Hikayeleri'
Abone Ol google-news

Ali Küver'in motosiklet maceralarını anlattığı yeni kitabı "Yol Hikayeleri" Ege Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kitap, www.zerobooksonline.com tarafından dağıtılıyor ve satılıyor.

Ayrıca kitap birçok kitabevinde bulunabiliyor.

ali-kuver-motosiklet-yolculuklarini-kitaplastirdi-yol-hikayeleri-898114-1.

Ali Küver, kitaba ilişkin şunları söylüyor:

"2016 yılında motosikletim ile yapmış olduğum Bulgaristan yolculuğumdan çok zevk almış, yolculuğumu çevreme hevesle anlatıyordum. Bu seyahati, hep hatırlayabilmek için yazdım. Yazarken o yolculuğa bir kere daha çıktım; aynı yerlerden bir kere daha geçtim, aynı yerlerde gaz açtım, aynı virajları döndüm, aynı rüzgarı ve soğuğu hissettim, aynı parlak güneşi gördüm.

Yazmak da yolculuk gibi zevkliydi. İnsanların çoğunun evde olduğu soğuk bir kış günü yazımı paylaşınca gelen tepkiler o kadar güzeldi ki aldığım zevk daha da arttı. Gitmiş, yazmış ve paylaşmıştım; iyi ki!

Yol Hikayeleri serüvenim işte böyle başladı. Bulgaristan’ın ardından Romanya, Moğolistan, Anadolu, Cizre öyküleri geldi. Elinizde bir kitap, beş diyar, yedi iklim; bir yol hikayesi var. Bu yolda merak, macera, çaba, keşif, dostluk, sevgi, şükür var. Nice yollara!"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun