birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 20.06.2020 20:04

Ali Sunal'dan Güldür Güldür yanıtı: Görmek isteyene!

Güldür Güldür ekibinin 5 yıl önce açtığı Berkin Elvan pankartı bugün Twitter'da yapılan paylaşımlarla yeniden gündem oldu. Ali Sunal sosyal medya hesabından yanıt verdi: Kavgalar olmasın hiçbir gencimizin burnu bile kanamasın dileğim budur

Ali Sunal'dan Güldür Güldür yanıtı: Görmek isteyene!

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür programı ekibinin 5 sene önce sette açtıkları “Berkin Elvan ölümsüzdür” pankartı sosyal medyada troll hesapların hedefi oldu. Programın sunucusu Ali Sunal Güldür Güldür’ü ve kendisini eleştirenlere yine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

14 yaşındaki Berkin Elvan Gezi direnişinde polis tarafından atılan biber gazı kapsülü ile başından vurulmuş ve hayatını kaybetmişti. Elvan için ölümünden bir sene sonra 2015 yılında Güldür Güldür ekibi tarafından sette “Berkin Elvan ölümsüzdür” pankartı açılmıştı.

ALİ SUNAL, EREN BÜLBÜL İLE YANIT VERDİ

Pankartın açılmasının üzerinden 5 yıl geçtikten sonra sosyal medyada paylaşılarak Güldür Güldür programına ve ekibini yönelik mesajlar paylaşılmasına tepki gösteren Ali Sunal’ı da hedef alan troller “teröristlere sahip çıkıldığı”, 3 yıl önce PKK saldırısında öldürülen 16 yaşındaki Eren Bülbül’ün neden anılmadığı şeklinde paylaşımlarda bulundu. Troller #güldürgüldürizlemiyoruz kampanyası başlatırken kampanya, konu Twitter gündeminde birinci sıraya yerleşti.

Sosyal medya hesabından kendisini ve Güldür Güldür’ü hedef alan hesaplara cevap veren Ali Sunal ise Eren Bülbül’ün için ölümünün ardından paylaştığı, “Eren iyi ki varsın… ve hep var olacaksın güzel kardeşim #iyikivarsıneren” dediği paylaşımını alıntıladı. “Eren Bülbül’ü neden paylaşmıyorsun” diyenlere yanıt veren Ali Sunal, “Görmek isteyene! Kavgalar olmasın hiçbir gencimizin burnu bile kanamasın dileğim budur” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız