birgün

14° AZ BULUTLU

AVRUPA 11.06.2021 16:00

Almanya, 1 Temmuz'dan itibaren Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırıyor

Almanya Covid-19 nedeniyle 'riskli' ilan ettiği Türkiye'ye seyahat uyarısını 1 Temmuz'da kaldırıyor.

Almanya, 1 Temmuz'dan itibaren Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırıyor

Almanya Covid-19 nedeniyle 'riskli' ilan ettiği bölgelere seyahat uyarısını 1 Temmuz itibarıyla kaldıracak.

Almanya Covid-19 pandemisinin gittikçe daha fazla etkisini gösterdiği Türkiye'nin statüsünü "riskli bölge"den "yüksek insidans bölgesi"ne (Yüksek risk bölgesi) yükseltmişti. Statü değişikliği kararının ardından Alman Dışişleri Bakanlığı da Almanlara seyahat uyarısını yinelemişti.

11 Nisan'da uygulamaya giren statü değişikliğine gerekçe olarak ise nisan ayı başında Türkiye'deki vaka sayısının bin kişide 2'ye yükselmesi gösterilmişti.

Enfeksiyon riskinin yüksek olduğu Hırvatistan, Ermenistan ve Ukrayna da Türkiye gibi statüleri "yüksek insidans bölgesi"ne çekilen ülkeler olmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol