birgün

11° AÇIK

AVRUPA 10.02.2020 17:44

Almanya’dan BirGün'ün abonelik kampanyasına destek çağrısı

Almanya’nın Ulm şehrinde BirGün’e destek etkinlikleri kapsamında panel düzenlendi. Eski KESK Başkanı İsmail Hakkı Tombul, "Hepimiz, dayanışma göstererek ‘BirGünBenim’ kampanyasına destek vermeliyiz" dedi. CHP'li Gamze Taşcıer ise, "BirGün'e abone olarak sesimizin kısılmasını engellemeliyiz" ifadelerini kullandı

Almanya’dan BirGün'ün abonelik kampanyasına destek çağrısı

HABER MERKEZİ

Almanya’nın Ulm şehrinde BirGün’e destek etkinlikleri kapsamında, ‘Ekonomik krizde Türkiye’de kadın olmak, siyasette muhalif olmak’ başlığıyla düzenlenen panele Eski KESK Başkanı İsmail Hakkı Tombul ve CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer katıldı.

BirGün’ün başlattığı dijital abonelik kampanyasına değinen Tombul “BirGün, okuyucularının destekleriyle ayakta duran, toplumsal muhalefetin sesi olan bir gazete. Bugün BirGün’e sahip çıkmak, kendi sesimize sahip çıkmaktır. Hepimiz, dayanışma göstererek ‘BirGünBenim’ kampanyasına destek vermeliyiz” diye konuştu.

"BirGün'e abone olarak sesimizin kısılmasını engellemeliyiz"

Karanlığa karşı aydınlığın mücadelesinde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Taşcıer ise, “Sesimizin boğulmak, zihinlerimizin gerçeklerden koparılmak, bizlerin karanlıklara hapsedilmek istendiğimiz günlerde, BirGün Gazetesi sesimiz, soluğumuz oluyor. Sermayesi halkın gücü olan BirGün, hedef gösterildi ama boyun eğmedi, davalarla susturmak istediler susmadı, ilan gelirlerini keserek ekonomik olarak yok etmek istediler ama halk gazetesine sahip çıkıyor. Bu dayanışma daha da büyümeli. BirGün'e yani hepimizin gazetesine sahip çıkmalı ve abone olarak sesimizin kısılmasını engellemeliyiz. Gerçekler susturulmamalı" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol