Karadenizli müzisyen Volkan Konak, Almanya’ya yaptığı vize başvurusunun 2. kez reddedildiğini belirterek “Türkiye’ye giriş yapan, sayısı belli olmayan ne olduğu belirsiz kişilere vatandaşlık verildiğinden, artık Avrupa'ya bile vize alamıyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
Almanya'ya vize başvurusu 2 kez reddedilen Volkan Konak: Artık Avrupa'ya bile vize alamıyoruz

Karadeniz’in tanınan müzisyeni Volkan Konak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Almanya'ya yaptığı vize başvurusunun iki kez iptal edildiğini duyurdu.

Konak, vize başvurusunun iptal edilmesi nedeniyle konserlerini de gerçekleştiremediğini ifade ederek Türkiye’nin en çok tartışılan ‘yabancı’ konusuna ilişkin “Türkiye’ye giriş yapan, sayısı belli olmayan ne olduğu belirsiz kişilere vatandaşlık verildiğinden, artık Avrupa'ya bile vize alamıyoruz” dedi.

Konak, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Sevgili dostlar; Dünyanın her yerinde konser veren bizler, Türkiye’ye giriş yapan, sayısı belli olmayan ne olduğu belirsiz kişilere vatandaşlık verildiğinden, artık Avrupa’ya bile vize alamıyoruz ve Almanya’dan iki kez vize için ret aldık, dolayısıyla mayıs ayı Almanya konserimizi iptal ettik. Dinleyicilerimizden özür diliyoruz. Ne diyeyim yazıklar olsun.”