6 muhalefet partisinin genel başkanlarının üçüncü buluşmasına DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ev sahipliği yapacak. Liderler 24 Nisan'da bir araya gelecek, toplantının yeri ise henüz netlik kazanmadı.

Altı partinin üçüncü buluşma tarihi belli oldu

HABER MERKEZİ

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları 3’ncü kez, 24 Nisan’da bir araya gelecek. Buluşmaya DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ev sahipliği yapacak.

24 Nisan’da iftarda buluşacak genel başkanlar, son toplantıda oluşturulmasına karar verdikleri komisyonların çalışmasını ele alacak.

Toplantının, DP Genel Merkezi mi yoksa başka bir yerde mi yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine 13 Şubat’ta, Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri’nde çalışma yemeğinde bir araya gelen 6 muhalefet partisi genel başkanı "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" çalışmasının son şeklini ele aldı.

Liderler bu toplantıdan sonra mutabakat metninin imzalanması için 28 Şubat’ta düzenlenen törene katıldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 27 Mart’ta diğer partilerin genel başkanlarını partisinin genel merkezinde ağırladı. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçiş sürecinin yol haritası kapsamında bir çalışma grubunun oluşturulduğu toplantıda, milli iradenin sandığa tam olarak yansıması ve seçim güvenliğini sağlamak amacıyla da bir çalışma grubu oluşturulması kararlaştırıldı.