birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 26.07.2017 20:11

Altın Elbiseli Adam son yolculuğuna uğurlandı

'Altın Elbiseli Adam' lakabıyla tanınan motosiklet ve model araç uzmanı Barkın Bayoğlu, dostları ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Altın Elbiseli Adam son yolculuğuna uğurlandı

Motosiklet ve model araç uzmanı Barkın Bayoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine binlerce seveni, dostu ve motosiklet tutkunu katıldı.

Barkın Bayoğlu için Çengelköy Kerem Alışık Camii'nde cenaze namazı kılındı. Törenin ardından Bayoğlu'nun tabutu, omuzlarda taşınıp cenaze aracına konuldu. Cenaze aracı kalabalık nedeniyle camiden güçlükle ayrıldı.

Barkın Bayoğlu'nun cenazesi Çengelköy mezarlığında toprağa verilirken, motosiklet tutkunları cenaze aracının arkasından yürüdü.

Bayoğlu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Beşiktaş ayırımında, otomobilinden inen sürücüye çarpmış ve daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Talihsiz kazada hayatını kaybeden “Altın Elbiseli Adam”, İzmir'in Çeşme ilçesinde, Çeşme Motosiklet Kulübü üyesi motor tutkunları tarafından şehir turu ile anılmıştı. (DHA)

Altın elbiseli adam olarak motosiklet camiasından bilinen Barkın Bayoğlu, kazalar ve kurallara dikkat çeken Kazasız Kul Olmaz projesinin yazarı yönetmeni Zahrettin Çelik’e konuşmuştu.

Barkın Bayoğlu, Kazasız Kul Olmaz'a verdiği röportajda şunları söylemişti: "Her ramazan orucunu tutup Cuma namazını kaçırmayan Allahtan korkarız diyen kişinin sürekli yan şeritten sapaklardan milletin önüne girmesi hak yemesi kul hakkı yemesi ilgili sorunun olmaması lazım değil mi? Hepimiz öleceğiz bu kesin ve garanti peki hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyoruz o nasıl olacak”. (Evrensel)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız