birgün

11° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 29.10.2019 15:07

Altın Portakal'da Demirkubuz söyleşisine yoğun ilgi: İzleyiciler salona sığamadı

Altın Portakal'da Demirkubuz söyleşisine yoğun ilgi: İzleyiciler salona sığamadı

Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, yönetmen Zeki Demirkubuz'un söyleşisi öncesi salon doldu. Bunun üzerine bir söyleşiye gelen bir grup söyleşi için salona girmek istedi. Salon önündeki yetkililer, grubu içeri almazken grup da durumu alkışlarla protesto etti. Protestonun ardından dışarıda kalanlar, Demirkubuz'un ricasıyla salona alındı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 56'ncısı düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, 'ulusal kategori'nin jüri başkanı olan yönetmen Zeki Demirkubuz, sinemaseverlerle söyleşide bir araya geldi. Söyleşi öncesi Demirkubuz'u dinlemek isteyenler, AKM Perge Salonu'nda uzun kuyruklar oluşturdu. Saat 12.00'de başlayan söyleşi öncesi salonun dolması sebebiyle kapılar kapatılınca bir grup insan da dışarıda kaldı. Uzun süre içeri alınmayı bekleyen izleyiciler, alkışlarla durumu protesto etti. Alkışların salondan duyulmasının ardından festival yetkilileri, kapıları açarak, dışarıda kalanları içeri aldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız