birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 04.06.2020 21:07

'Anakin Skywalker’ lakaplı kişi, uyuşturucudan tutuklandı

Beylikdüzü'nde yakalanan ve Star Wars filminin karakterlerinden Anakin Skywalker'in ismini lakap olarak kullanan şahıs, ‘uyuşturucu satıcısı’ olduğu gerekçesiyle tutuklandı

'Anakin Skywalker’ lakaplı kişi, uyuşturucudan tutuklandı

İstanbul Beylikdüzü'nde uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddia edilen 'Anakin Skywalker' takma isimli şüpheli, polislerce yakalanarak gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

İstanbul Beylikdüzü'nde Adnan Kahveci Mahallesi Osmanlı Caddesi ve çevresinde, 'Anakin Skywalker' lakaplı bir kişinin ‘uyuşturucu madde ticareti yaptığı’ ihbarı üzerine, polis ekipleri bölgede çalışma başlatıldı.

Polis ekipleri, 15 gün süren teknik ve fiziki takip sonucunda bahsi geçen şüphelinin Volkan K. olduğunu belirledi.

EVİNDE ARAMA YAPILDI

Çalışmalarını tamamlayan emniyet ekipleri, salı günü şüpheliyi gözaltına alırken, Volkan K.'nin evinde yapılan aramada ‘1 kilo 562 gram esrar, 2 hassas terazi, bin 650 lira ve 25 dolar ele geçirildiği’ ifade edildi.

Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüphelinin, dünyaca ünlü bir film serisi olan Star Wars’ün ana karakterlerinden Anakin Skywalker’ın ismini lakap olarak kullanması dikkatlerden kaçmadı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız