birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 10.01.2017 00:18

Anayasa Değişikliği oylamasında AKP'lilerden kameralı 'tedbir'

Anayasa Değişikliği oylamasında AKP'lilerden kameralı 'tedbir'

'Başkanlık Anayasası' olarak adlandırılan ve yeni anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulunda 'Anayasa değişikliği teklifi' oylamaya geçildi.

Oylama esnasında AKP'li milletvekillerinin Meclis kürsüsünün olduğu yerde cep telefonlarıyla oy kabinlerini fotoğrafladığı görüldü.

Yaşanan kalabalık üzerine CHP'li vekillerin itirazıyla oylama durduruldu ve kabinler ile kürsünün boşaltılması kararı verildi.

Oylama, kabinlerin etrafının boşaltılması sonrasında kaldığı yerden devam etti.

***

Öte yandan Anayasa değişikliği için gereken şartlardan birisi olan kapalı oylamada AKP'li vekillerin verdikleri oyları alenen göstermesi ise başka bir tartışma yarattı.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Twitter hesabında paylaştığı fotoğraflarla beraber şu mesajı yayımladı: "Oylama KAPALI olması gerektiği halde, bunu hala algılayamayan ya da birine yaranmak isteyenler açık oy kullanıyorlar.Eğitim bu yüzden onemli"

anayasa-degisikligi-oylamasinda-akp-lilerden-kamerali-tedbir-231590-1.anayasa-degisikligi-oylamasinda-akp-lilerden-kamerali-tedbir-231591-1.anayasa-degisikligi-oylamasinda-akp-lilerden-kamerali-tedbir-231592-1.anayasa-degisikligi-oylamasinda-akp-lilerden-kamerali-tedbir-231593-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol