birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 10.08.2021 16:57

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devri durdurulan Ankapark'ta hırsızlık vakaları bitmiyor

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde 750 milyon dolar harcanarak yaptırılan Ankapark’ın her geçen gün milyonlarca liralık zararının arttığı bildirildi. Kullanılmadığı için atıl durumda kalan Ankapark'ta bir kez daha hırsızlık girişimi yaşandı. ANFA Güvenlik personeli, zanlıların kullandığı araçlardan birinin plakası tespit edilerek polise bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devri durdurulan Ankapark'ta hırsızlık vakaları bitmiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devri durdurulan 750 milyon dolarlık Ankapark'ta hırsızlık vakaları bitmiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Ankapark'ta son 3 ayda 21 hırsızlık girişimi yaşandı. Geçtiğimiz hafta cuma günü hırsızlık amacıyla kabloların istiflendiği görüldü, kablolar tutanakla işletmeciye teslim edildi. Buna rağmen dün de aynı şekilde hırsızlık girişimi yaşandı.

ANFA Güvenlik personeli tarafından belirlenen hırsızlık girişmi, zanlıların kullandığı araçlardan birinin plakası tespit edilerek polise bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANFA Güvenlik ekiplerinin, parkın çevresinde güvenlik sayısını 25'ten 40'a, devriye ekip sayısını 3'ten 8'e çıkardığını bildirdi.

"Her geçen gün kamu zararı milyonlarca lira artan Ankapark'ı geri almak için Büyükşehir Belediyemizin başlattığı hukuk mücadelesi sürüyor" açıklamasını yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, "Ankapark'ın ABB'ye devredilmediği her geçen gün milyonlarca liralık zarar artıyor" ifadelerini kullandı.

Belediye, "Ankapark'ın geri alınması için ABB'nin, teminat miktarını mahkemenin belirleyeceği şekilde devralmaya hazır olduğu duruşma, 13 Eylül 2021'de yapılacak" bilgisini verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol