birgün

10° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 23.03.2020 12:20

Ankara Caz Festivali bu kez çevirimiçi

Ankara Caz Festivali bu kez çevirimiçi

Bu yıl 24’üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Ankara Caz Festivali, dünyanın gündemindeki koronavirüs salgını sebebiyle çevrimiçi olarak yapılacak. Festival 30 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında izlenebilecek. 24. Ankara Caz Festivali, programlandığı şekliyle Caz Derneği, UNESCO ve Herbie Hancock Jazz Institute işbirliği ile 30 Nisan 2020 tarihinde Dünya Caz Günü’nde yapılacak konser ile açılacak.

Toplam 18 etkinliğin yer alacağı festivaldeki diğer konserler 10 Mayıs’a dek mümkün olan en kaliteli ses ve görüntü ile online yayımlanacak. Uygun görülen konserler ise canlı yayımlanacak. Festival Direktörü Tuğçe Alpaslan, “Bu yıl da festival projeleri seçildi ancak COVID-19 virüsü dolayısıyla yaşadığımız gelişmeler yüzünden programı açıklamak için biraz daha zamana ihtiyaç duyuyoruz. Programımız en kısa sürede ankaracazfestivali.com ve cazdernegi.org sitelerimizden yayımlanacak” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız