birgün

8° PARÇALI BULUTLU

KADIN 15.01.2021 12:26

Ankara'da bir kadın, kendisine ve engelli kızına sistematik şiddette bulunan Ali Akgün’ü öldürdü

Nimet Akgün, kendisine ve engelli kızlarına sistematik şiddet uygulayan Ali Akgün’ü öldürdü.

Ankara'da bir kadın, kendisine ve engelli kızına sistematik şiddette bulunan Ali Akgün’ü öldürdü

Ankara’da yaşayan Nimet Akgün, kendisine ve engelli kızına sistematik şiddet uygulayan evli olduğu Ali Akgün’ü özsavunmada bulunarak öldürdü.

DHA’da yer alan habere göre, Mamak İlçesi Bahçelerüstü Mahallesi’nde yaşayan 75 yaşındaki Nimet Akgün, kendisine ve engelli kızını sistematik olarak şiddete maruz bırakan 80 yaşındaki Ali Akgün ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Nimet Akgün, bıçakla kendini savundu.

Dün akşam gerçekleşen olaydan sonra erkek şiddetine karşı özsavunmada bulunan Akgün, gözaltına alındı. Gözaltına alınan Akgün, kızı N. Akün ile birlikte karakola götürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol