birgün

8° PARÇALI BULUTLU

Ankara'da dolandırıcılar dolandırıldı

Ankara’da ağına düşürdükleri M.N'yi, isminin yolsuzluk soruşturmalarında geçtiğini söyleyerek kandıran dolandırıcılar, M.N'nin bankadan çektiği parasını almak için tuttuğu taşeron dolandırıcılar tarafından dolandırıldı.

GÜNCEL 03.08.2022 14:28
Ankara'da dolandırıcılar dolandırıldı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Ankara’da tuzağa düşürdükleri 71 yaşındaki M.N’yi arayan dolandırıcılar M.N'nin isminin yolsuzluk soruşturmalarında geçtiğini ve bankadaki parasını çekmesi gerektiğini söyledi. Paranın adli emanet bürosunda kalacağı yalanını öne süren dolandırıcılara inanan M.N, banka hesabında bulunan 43 bin 800 doların hepsini çekti.

İHA'nın aktardığı habere göre, M.N'nin parasını kendileri giderek almak istemeyen dolandırıcılar ise parayı teslim almak için T.E.D, U.E, ve Ö.Ö. isimli üç dolandırıcı ile anlaştı. Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan 3 şahıs M.N'den aldıkları parayla birlikte sırra kadem bastı ve işbirlikçileri olan esas dolandırıcılarla irtibata geçmedi.

M.N.’nin şikayetçi olmasının ardından, parayı alan T.E.D, U.E, ve Ö.Ö’nün yakalaması için çalışma başlatıldı. Polis ekipleri, incelemenin ardından T.E.D, U.E, ve Ö.Ö’yü Ankara girişinde yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlıların dolandırdıkları paralarla kendilerine otomobil, motosiklet ve cep telefonu aldıkları, lüks mekanlarda eğlenerek parayı harcadıkları öğrenildi. Şahısların araçlarında yapılan aramada ise, çeşitli modellerde lüks cep telefonları, pompalı tüfek ve M.N’den kalan 9 bin 100 dolar ele geçirildi. Ele geçirilen paralar sahibine iade edilirken, esas dolandırıcıların yakalanmasına yönelik çalışmaların ise devam ettiği aktarıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol