birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 06.03.2021 22:32

Ankara'da vaka sayısı arttı, Mansur Yavaş çağrı yaptı

Ankara'da vaka sayısı bir önceki haftaya göre arttı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yurttaşlara çağrı yaparak, "Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek kendimizi ve çevremizi koruyabiliriz" dedi.

Ankara'da vaka sayısı arttı, Mansur Yavaş çağrı yaptı

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Covid-19) haftalık vaka sayısı verilerine göre, Ankara'da bir önceki haftaya göre artış gözlendi.

27 Şubat-5 Mart'ı kapsayan her 100 bin kişideki vaka sayıları Ankara'da 54,8 oldu. Bir önceki haftaya (20-26 Şubat) ait her 100 bin kişideki Covid-19 vaka sayıları Ankara'da 39,84 olarak belirlenmişti.

Ankara'daki vaka sayılarında artış yaşanmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş uyarılarda bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Yavaş, "Kıymetli hemşehrilerim, Ankara'daki vaka sayısının yeniden artış göstermesi hepimizi endişelendirmeye başladı. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek kendimizi ve çevremizi koruyabiliriz" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol