birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 13.04.2021 19:48

"Ankara Valiliği, yurttaşlardan ramazan kolisi istiyor"

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Valiliği’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere yurttaşlardan yardım kolisi istediğini iddia etti. Emir, “Cumhurbaşkanı’nın 12 Saray’a sığamadığı, itibardan tasarruf olmayan, aya sert iniş yapacak ülkenin Valiliği vatandaşa avuç açar mı?” diye sordu.

"Ankara Valiliği, yurttaşlardan ramazan kolisi istiyor"

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Valiliği’nin muhtarlara gönderdiği mesajı paylaşarak, Valiliğin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere yurttaşlardan yardım kolisi istediğini öne sürdü. CHP’li Emir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İhtiyaç sahiplerine Ramazan kolisi dağıtması gereken Ankara Valiliği, muhtarlara gönderdiği mesajla vatandaştan koli istiyor. Kolinin içeriğini de yazmış Cumhurbaşkanı’nın 12 Saray’a sığamadığı, itibardan tasarruf olmayan, aya sert iniş yapacak ülkenin Valiliği vatandaşa avuç açar mı?” diye sordu.

Emir’in valiliğe ait olduğunu belirttiği mesaj şöyle:

“Sayın Muhtarlar, bu hafta Valilik tarafından bu hafta Cuma gününe kadar ilçemizden yapılan veya yapılması planlanan, kendisi tarafından veya vakfımız tarafından tedarik edilmesini istediğiniz yardım kolileriniz varsa bildirmeniz gerekmektedir. Perşembe saat 09.00’a kadar yapılması planlanan kolilerin kaç adet olduğu kaymakamlığa bildirilecektir.”

Valilik yardım kolisinde yer alması gereken gıdaların listesini de muhtarlara gönderdi. Listede zeytin, domates salçası, helva, makarna, ayçiçek yağı, un, çay, reçel, pirinç, nohut, bulgur, kırmızı mercimek, arpa şehriye, toz şeker bulunuyor. (ANKA)

ankara-valiligi-yurttaslardan-ramazan-kolisi-istiyor-864166-1.ankara-valiligi-yurttaslardan-ramazan-kolisi-istiyor-864167-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol