birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 28.04.2021 11:34

Anket: AKP'li seçmenler bürokratların ve danışmanların birden fazla maaş almasına karşı çıkıyor

MetroPOLL Araştırma'nın "Bürokratların/danışmanların birden fazla kurum ve şirketten maaş almasını doğru buluyor musunuz?" sorusunun yöneltildiği anketin sonuçlarına göre AKP'li seçmenin yüzde 61'i, MHP’lilerin 72,6’si bürokrat ve danışmanların birden fazla maaş almasına karşı çıkıyor.

Anket: AKP'li seçmenler bürokratların ve danışmanların birden fazla maaş almasına karşı çıkıyor

MetroPOLL Araştırma tarafından yapılan ankette, AKP'li seçmenin yüzde 61'i bürokrat ve danışmanların birden fazla maaş almasına karşı çıktı. Bütün seçmenin yüzde 71'i birden fazla maaşa karşı çıkarken, birden fazla maaşı onaylayanların oranı ise yüzde 15'te kaldı.

MetroPOLL'ün Türkiye’nin Nabzı Nisan ayı araştırmasında yurttaşlara "Bürokratların/danışmanların birden fazla kurum ve şirketten maaş almasını doğru buluyor musunuz?" sorusu yöneltildi.

Katılımcıların yüzde 70,6’si birden fazla maaş alınmasına karşı çıkarken yüzde 14,9’ü ise birden fazla maaş alınmasını onayladı. Yüzde 14,5’i konuya ilişkin yorum yapmadı.

Bürokratların birden fazla maaş almasına AKP’li seçmenin yüzde 61,3’ü, CHP’li seçmenin yüzde 89’ü, HDP’lilerin yüzde 85,5’i, MHP’lilerin 72,6’si, İYİ Partili seçmenin 85,1’i karşı çıktı.

AKP’li seçmenin yüzde 19,8’i bürokrat ve danışmanların birden fazla maaş almasına 'Bir sakınca görmüyorum' yanıtını verdi. Saadet Partili seçmenin yüzde 50’si birden fazla maaşa karşı çıkarken,yüzde 35’i ise birden fazla maaş alınmasında sakınca görmedi.

Ankette, AKP’li seçmenin yüzde 19,8’i, MHP’li seçmenin yüzde 17,7’si birden fazla maaşı onayladığı görülüyor.

anket-akp-li-secmenler-burokratlarin-ve-danismanlarin-birden-fazla-maas-almasina-karsi-cikiyor-869784-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol