birgün

17° HAFİF YAĞMUR

Antalya Altın Portakal Film Festivali biletleri tükendi!

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin biletleri satışın üçüncü gününde tükendi. Festivalin detayları haberimizde.

KÜLTÜR SANAT 07.10.2020 12:09
Antalya Altın Portakal Film Festivali biletleri tükendi!
Abone Ol google-news

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 57. kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin üçüncü gününde tüm biletler tükendi.

44 filmin gösterildiği festivalde biletler 29 Eylül’de biletix’te satışa sunulmuştu. Ulusal ve Uluslararası Yarışma heyecanının sürdüğü festivalde ilk kez Antalya’da izleyicilerle buluşacak filmlerin biletleri tükendi.

Festivalde bugün gerçekleştirilecek programlar şöyle:

7 EKİM ÇARŞAMBA

ULUSAL YARIŞMA EKİPLERİYLE SORU-CEVA

Yönetmen Ferit Karol’un “Beklentilerimiz, korkularımız, kendimizi var etme çabamız bizi en yakınımızdaki insana ne kadar yabancılaştırabilir?” sorusunu sorduğu “Kumbara” filminin söyleşisi 11.00’da, Erdem Tepegöz’ün Gürcistan’da bir maden kasabasında beş haftada çektiği, sıra dışı bağımsız bilimkurgu filmi “Gölgeler İçinde”nin söyleşisi film ekibinin katılımıyla 12.30’da AKM yanındaki Basın Merkezi’nde gerçekleşecek.

antalya-altin-portakal-film-festivali-biletleri-tukendi-789704-1.

“HAYALETLER” VE “İNSANLAR İKİYE AYRILIR” ANTALYA’DA

Azra Deniz Okyay’ın Venedik Film Festivali, Eleştirmenlerin Haftası’nda En İyi İlk Film Ödülü alan, günümüz Türkiye’sine dair distopik bir portre çizdiği filmi “Hayaletler” 19.20’de, Tunç Şahin’in sistemi eleştirdiği filmi “İnsanlar İkiye Ayrılır” 22.00’da Yıldızların Altında 1 açık hava sinemasında film ekiplerinin katılımıyla izleyiciyle buluşacak.

VENEDİK’İN ARDINDAN ANTALYA‘DA

Arab ve Tarzan Nasser kardeşlerin Gazze’deki siyasi çalkantıların ortasında, zorlukların yanı sıra absürt durumlara vurgu yaptıkları, sinema klasiği olmaya aday aşk hikâyesi “Gaza Mon Amour” 19.20’de; bir çiftin 30 yılına odaklanan, aşk, sadakat, ihanet, pişmanlık ve utanca dair çağdaş bir öykü anlatan Daniele Luchetti imzalı “Bağlar / Bağcıklar” 22.00’da Yıldızların Altında 2 açık hava sinemasında izleyiciyle buluşacak.

antalya-altin-portakal-film-festivali-biletleri-tukendi-789698-1.

BELGESEL FİLM YARIŞMASI GÖSTERİMLERİ SONA ERİYOR

Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda ise Serdar Kökçeoğlu’nun efsanevi elektronik müzik bestecisi İlhan Mimaroğlu ve hayat arkadaşı Güngör Mimaroğlu’nun hikâyesini anlattığı “Mimaroğlu” 19.20’de, Sidar İnan Erçelik’in ünlü bir jokey ile 14 yaşındaki bir yerel at yarışçısını beyazperdeye taşıdığı “Rüzgâr Tayı” 21.30’da Yıldızların Altında 3 açık hava sinemasında ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak. Film gösterimi sonrası film ekiplerinin katılımıyla söyleşi gerçekleşecek.

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ KONUĞU EMİN ALPER

Altın Portakal Sinema Okulu kapsamında sinema yazarı Esin Küçüktepepınar moderatörlüğünde yönetmen-yapımcı-senarist ve akademisyen Emin Alper ile “Hikâyeden Sinemaya” başlığı altında gerçekleşen söyleşi, festival YouTube kanalında olacak.

FESTİVALDE YARIN

ULUSAL YARIŞMALAR

Orçun Benli’nin yönettiği “Gelincik” 19.20’de, Tankut Kılınç’ın yönettiği “Dersaadet Apartmanı” 22.00’da Yıldızların Altında 1 açık hava sinemasında film ekiplerinin katılımıyla izleyiciyle buluşacak.

Ulusal Kısa Film Yarışması heyecanı başlıyor. Fehmi Öztürk’ün “Bir Annenin Sonatı”, Murat Uğurlu’nun “Tapınak”, Irmak Karasu’nun “Mamaville”, Emre Birişmen’in “Buhar”, Melik Kuru’nun “Biz Bir Aileyiz”, Ayris Alptekin’in “Ondan Bahsetmiyorum” adlı kısa filmleri 19.20’de Yıldızların Altında 3 açık hava sinemasında ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak. Film gösterimi sonrası film ekiplerinin katılımıyla söyleşi gerçekleşecek.

ULUSLARARASI YARIŞMALAR

Ana Rocha De Sousa imzalı “Dinle” 19.20’de; Pamela Tola’nın yönettiği “Çelik Kızlar” 22.00’da Yıldızların Altında 2 açık hava sinemasında izleyiciyle buluşacak.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 10 Ekim’de düzenlenecek Kapanış ve Ödül Töreni ile sona erecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol