birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

Antalya'da öldürülen mafya liderinin mezarı başında cinayet

Antalya'da öldürülen ve cenazesi İstanbul'da toprağa verilen Azeri suç örgütü lideri "Lotu quli" lakaplı Nadir Salifov'un mezarının başında çıkan kavgada silahlar konuştu. Aralarında husumet bulunan şahıslar mezar ziyaretinde karşılaştı. Silahların ateşlendiği kavgada, Ali Hasmiov başından vurularak öldürüldü.

GÜNCEL 19.01.2021 23:14
Antalya'da öldürülen mafya liderinin mezarı başında cinayet
Abone Ol google-news

İstanbul Esenyurt, Esenkent mahallesi, Gülvadi Mezarlığında Azerbaycan uyruklu Kanan I.(29), Antalya'da öldürülen mafya lideri Nadir Salifov’un mezarına ziyarete geldi. Kanan I., burada yine mezarlık ziyaretine gelen daha önceden tanıdığı Ali Hasmiov (27) ile karşılaştı. Önceden aralarında husumet bulunduğu öğrenilen bu iki kişi arasında tartışma yaşandı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Ali Hasmiov, yanında bulunan tabanca ile Kanan I.’yı bileğinden yaraladı. Daha sonra Hasmiov'un elinden silahı alan Kanan I., onu başından vurdu. Hasmiov, olay yerinde hayatını kaybetti.

Esenyurt'ta özel bir hastaneye giden şüpheli Kanan I., bileğindeki kurşun yarasını tedavi ettirmek istedi ancak hastane yetkilileri, onun tabancayla vurulduğunu belirleyerek durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen Cinayet Büro Amirliği ekiplerine önce çelişkili ifadeler veren Kanan I., daha sonra mezarlıkta işlediği cinayeti itiraf etti. Bunun üzerine eski suç örgütü liderinin mezarına giden ekipler, Ali Hasmiov’un cesedi ile olayda kullanılan silahı buldu.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüpheli Kanan I. ile olay sırasında mezarlıkta olduğu tespit edilen eşi Lale M.(34) ve onun ev arkadaşı Aynur I.(44) 'ı da gözaltına aldı. Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerden Kanan I'nın, arkadaşı olan Ali Hasmiov'la mezarlık ziyaretine gittiklerini bu sırada aralarında çıkan kavgada önce kendinin vurulduğunu, daha sonra kendisini korumaya çalışırken arkadaşının vurulduğunu söylediği öğrenildi.

Cinayet Büro Amirliğinde işlemleri tamamlanan Kanan I. ile eşi Lale M. ve ev arkadaşları Aynur I. Büyükçekmece adliyesine sevk edildi. Polis esrarengiz olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü söyledi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol