birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNEY 18.03.2021 10:35

Antalya'da tepki çeken 'falezlerin ışıklandırılması' projesi durduruldu

Antalya'da tepkilere neden olan falez aydınlatma projesinin Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından beklemeye alındığı açıklandı.

Antalya'da tepki çeken 'falezlerin ışıklandırılması' projesi durduruldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi sözcüsü ve başdanışmanı Dr. Cem Oğuz, tepki çeken falezlerin ışıklandırılması projesinin Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından beklemeye alındığını açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karaalioğlu Parkı kıyısından Kaleiçi'ndeki surları ve Tophane Çay Bahçesi alt kısımlarını da içine alarak Kadınyarı'na kadar birinci etap, Yavuz Özcan Parkı ikinci etap ve Atatürk Parkı üçüncü etap olarak toplamda 3.4 kilometrelik falezleri ışıklandıracağını duyurmuştu.

Proje duyurulduktan sonra nesli tehlike altındaki Akdeniz fokları, binlerce yarasa ve diğer kuş türleriyle bölgeye özgü bitki türüne zarar vereceği yönünde tepkilere yol açmıştı.

'KORUMA KURULLARINDAN İZİNLER ALINMIŞTI'

Tepkiler üzerine Başdanışman Dr. Cem Oğuz, dün öğle saatlerinde, falezlere ışıklandırma projesinin Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından beklemeye alındığını açıkladı. “Koruma kurullarından izinler de alınmıştı” diyen Oğuz, “Çevresel etkilerle bağdaştırılıyor ama halkta yanlış bir algı oluştu. Başkanımız bu hassasiyeti kamuoyunda gördü. Dolayısıyla bundan sonraki süreci bekleyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol