birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.08.2021 12:37

Antalya'ya sıcak uyarısı: 6 Ağustos'a kadar sürecek

Antalya'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ile 8 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Öte yandan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de "Kesinlikle Türkiye'de sigara izmaritlerini arabadan dışarı atmayın" uyarısında bulunudu.

Antalya'ya sıcak uyarısı: 6 Ağustos'a kadar sürecek

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Antalya'nın kıyı kesimlerinde yüksek hava sıcaklıkları etkili oluyor.

Günün en yüksek sıcaklıklarının Antalya'da 40-43 derecelerde seyredeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde seyrettiği bölgede, yüksek sıcaklıkların 6 Ağustos'a kadar sürmesi bekleniyor.

Sıcak hava nedeniyle 11.00-16.00 saatleri arasında yaşlı, çocuk ve kronik rahatsızlığı bulunanların dışarı çıkmamaları istendi. Vatandaşlar, sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Bu sıcaklarda kesinlikle dışarı çıkmayalım. Saat 10.00 ile 16.00 arasında en azından bir ağaç bölgesinde gölgelik alanda bulunmamız lazım. Bol giysiler ve beyaz giysiler giymemiz lazım. Kesinlikle Türkiye'de sigara izmaritlerini arabadan dışarı atmayın. Van'da bugün itibariyle bir risk yok. Teyakkuz durumunda bulunmamız lazım. Her zaman valiliğin, kaymakamlığın uyarılarını dikkate almamız lazım. Serinlemek için ekim ayına ulaşmamız lazım." dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol