birgün

23° AÇIK

Antep'te ekmeğe zam

Antep’te fırıncıların uzun zamandır talep ettiği ekmek zammı gerçekleşti. Düzenlemeye göre, ekmeğin fiyatı 2 TL’den 2 lira 50 kuruşa yükseldi.

EKONOMİ 21.02.2022 11:17
Antep'te ekmeğe zam
Abone Ol google-news

Antep’te fırıncıların uzun zamandır talep ettiği ekmek zammı gerçekleşti. Girdi maliyetlerindeki artış nedeniyle Gaziantep’teki fırıncılardan gelen zam talebi kabul edildi. Düzenlemeye göre, ekmeğin fiyatı 2 TL’den 2 lira 50 kuruşa yükseldi.

Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine göre, Gaziantep Fırıncılar Esnaf ve Sanatkar Odası tarafından açıklanan yeni tarifeye göre, tüm unlu mamül ürünlerine yüzde 20 zam yapılmış oldu. Bu düzenlemeyle, yulaflı ve çavdarlı ekmeğin tanesi 6.5 TL'den 8 TL'ye yükseltildi.

Ancak, yeni ekmek tarifesi ne fırıncı, ne de vatandaşı memnun etmedi. Dar gelirli vatandaşlar, “Zaten tükettiğimiz bir ekmek kaldı. O da zamlandı” diye tepki gösterirken, fırıncılar ise “Una, suya, elektriğe her şeye yüzde 50-100 oranında zam geldi. Bu fiyatlar bile bizi kurtarmayacak” diye yakındı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol