birgün

11° AÇIK

Antep'te zihinsel engelli kadına tekme atan adam: Erkek sandım

Antep'te Suriye uyruklu zihinsel engelli kadına tekme atan Şakir Çakır adlı şahsın "Banktaki kişiyi erkek zannettiğim için bir anlık kızgınlıkla olayı gerçekleştirdim," diye ifade verdiği ortaya çıktım.

GÜNCEL 02.06.2022 19:53
Antep'te zihinsel engelli kadına tekme atan adam: Erkek sandım
Abone Ol google-news

Antep'te Suriye uyruklu zihinsel engelli Leyla Muhammed'e (70), bankta otururken tekme atan Şakir Çakır, tutuklandı.

Çakır’ın ifadesinde, vurduğu kişinin kadın olduğunu bilmediğini öne sürerek, “Ben olayı kızımın kaçırılmasına yönelik olabileceğini düşünerek kendimi kaybettim. Banktaki kişiyi erkek zannettiğim için bir anlık kızgınlıkla olayı gerçekleştirdim" dediği belirtildi.

Hakkında ‘çocuk kaçırıyor’ şeklinde propaganda yapılan kadın, bir grup erkek tarafından saldırıya uğramıştı. Saldırgan erkeklerden birinin kadının yüzüne tekme attığı görülmüştü.

Akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edilen 70 yaşındaki Suriyeli kadına tekme attığı belirlenen Ş.Ç. isimli erkek, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Engelli ve yaşlı teyzemize tekme atan kişi emniyetimizin titiz çalışması sonucu tespit edilmiş ve savcılığımız tarafından gözaltına alınmıştır. Vali yardımcımız, teyzeyi evinde ziyaret ederek devletimizin sıcak elini uzatmıştır. Kriminal tiplere fırsat vermeyeceğiz. Üzgünüz..." ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol