birgün

20° AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 11.11.2018 16:57

Apple'dan zam üstüne zam

Apple'dan zam üstüne zam

Önce cihaz ve aksesuar daha sonra da App Store’daki uygulama ve oyunlara zam yapan Apple, şimdi de iCloud fiyatları için bir “güncelleme” yaptığını açıkladı.

Apple, iCloud fiyatları için bir güncelleme yaptı.

Gece operasyonu olarak da tabir edebileceğimiz bu zam dalgası, kullanıcılara Türkiye saati ile gece 03:00 sularında mail yolu ile başlatıldı.

Apple’ın gönderdiği mailde; “Aralık ayından itibaren iCloud saklama alanı planınızın fiyatı değişecek. Aylık 3,99 TL olan 50 GB planınızın fiyatı aylık 6,49 TL olacak. Planınız otomatik olarak bu fiyattan yenilenecek.” ifadeleri yer alıyor.

apple-dan-zam-ustune-zam-529831-1.

Tabii bu fiyatlar alan arttıkça artıyor. 2 TB alanın eski fiyatı 39,99 TL iken zamlı fiyatı tam 64,99 TL oldu. Amerika’da 9.99 dolar yani 54,99 TL olan bu alanın fiyatının Türkiye’de neden 64,99 TL olduğu merak konusu.

Basit bir hesapla App Store kimliğinizi Türkiye yerine Amerika yaparsanız uygulama, oyun ve hizmet alışverişlerinizde 10 TL daha karlı çıkıyorsunuz. (donanimgunlugu.com)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız