birgün

16° PARÇALI BULUTLU

Araç içinde bırakılan köpek havasızlıktan öldü

Edirne'de Ukraynalı çiftin araçta bıraktığı iki köpekten biri havasızlıktan öldü.

GÜNCEL 18.08.2022 16:14
Araç içinde bırakılan köpek havasızlıktan öldü
Abone Ol google-news

Vize işlemleri için Edirne'de bulunan Vitaly Krasnolutski ve eşi, iki köpeklerini çalışır durumdaki araçlarında bırakarak Atatürk Bulvarı'ndaki Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosluğu'na gitti.

Bir süre sonra araçtan köpek havlamaları geldiğini duyan esnaf, ihbarda bulundu. Olay yerine gelen ekipler, çevredeki iş yerlerini gezerek araç sahibini bulmaya çalıştı. Bu sırada köpeklerden birinin araçta hareketsiz yattığı görüldü.

Bir süre sonra koşarak aracın yanına gelen Vitaly Krasnolutski yanında anahtar olmadığını söyledi. İtfaiye ekiplerince camı kırılan araçtaki köpekler dışarı çıkarıldı.

Baygın vaziyetteki Cane Corso cinsi "Elvis" isimli köpek üzerine su dökülerek uyandırılmaya çalışıldı. Vitaly Krasnolutski de kalp masajı ve suni teneffüs yaptığı köpeğini kurtarmaya çalıştı.

Olay yerine gelen Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekibi, köpeğin öldüğünü tespit etti. Çifte hakkında Hayvanları Koruma Kanunu'nca işlem yapıldı.

Esnaf İsmail Hartamacı, gazetecilere, köpeklerin sabah saatlerinden beri aracın içinde olduğunu, 11.00 gibi araç sahiplerinin gelip aracı çalıştırıp klimayı açtığını söyledi.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol