Gezi Direnişi nedeniyle yargılandığı davada 18 yıl hapis cezasına çarptırılan mimar Mücella Yapıcı'nın arkadaşları doğum günü için sürpriz hazırladı. Maçka Parkı'nda bir araya gelen arkadaşları, "Yaşadığın hayata şahit olmaktan, seni tanımaktan, yanında olmaktan onur duyuyoruz" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Arkadaşları, Gezi tutuklusu Mücella Yapıcı’nın doğum gününü kutladı
Fotoğraf: BirGün

Gezi Davası'nda 18 yıl hapis cezası verilen ve Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan mimar Mücella Yapıcı'nın yakınları ve dostları doğum günü için video hazırladı.

Yapıcı'nın yeni yaşını kutlamak için pazar günü Maçka Demokrasi Parkı’nda bir araya gelerek piknik yapan dostları, ardından da ona göndermek üzere fotoğraf çektirdiler.

Mücella Yapıcı’nın dostları tarafından paylaşılan mesaj şu şekilde: 

"İyi ki doğdun Müc!

İkidir büyük masalarda birlikte kutlayamıyoruz. Ama etrafımızda bahar çiçekleriyle kuracağımız büyük kutlama sofralarımız yakın. Seni çok özlüyoruz. Kahkahaların kulaklarımızda. Doğum gününde seni anlatan bu şarkıyı hep bir ağızdan söylüyoruz:

‘Başım yukarda, meydan okuyorum hayata’

Biz kutlama soframızın hazırlıklarına başladık, seni bekliyoruz. İyi ki doğdun! Yaşadığın hayata şahit olmaktan, seni tanımaktan, yanında olmaktan onur duyuyoruz.”