birgün

14° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 28.07.2021 08:42

Artı TV ile Artı Gerçek yollarını ayırdı

Artı TV İcra Kurulu, Artı TV ile Artı Gerçek adlı internet haber sitesinin yollarını ayırdığını duyurdu

Artı TV ile Artı Gerçek yollarını ayırdı

2017 yılında yayın hayatına başlayan Artı TV ile Artı Gerçek adlı internet haber sitesi ayrılma kararı aldı. Artı TV İcra Kurulu’nun Twitter hesabından yaptığı açıklamada ayrılığının nedenini televizyon yayıncılığına ağırlık vermek olduğunu yazdı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Artı Media Vakfı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda televizyon yayıncılığına ağırlık vermek, programlarımızı yaygınlaştırmak, haberciliğimizi geliştirmek ve yeni kaynaklar yaratmak konusunda görüş birliğine vardık.

Yaşanan süreç bu doğrultudaki çalışmalarımızı da hızlandırdı. Dolayısıyla bundan böyle Artı Tv ve Artı Gerçek internet sitesi farklı tüzel kişilikler olarak yollarına devam edecektir.

Bugüne dek birlikte yol aldığımız Artı Gerçek’in yolu açık olsun.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol