İstanbul'un Ataşehir ilçesinde dinlenme tesisinde park halindeki bir akaryakıt tankerinde kaynak yapımı sırasında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çıkan yangın nedeniyle ağır yaralanan Selçuk Boynukısa ve Şemsettin Beken hayatını kaybetti. Yaralanan diğer 2 kişi hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile alevler söndürülürken İstanbul Valiliği, yangına ilişkin soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Kaynak: AA-DHA
Ataşehir'de akaryakıt tankerinde patlama: Ölü sayısı 2'ye yükseldi
Fotoğraflar: DHA

İstanbul'da dinlenme tesisinde bulunan akaryakıt tankerinde meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında, hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi.

Ferhatpaşa Mahallesi Samandıra Caddesi'nde bulunan dinlenme tesisinde bulunan, depo olarak kullanılan akaryakıt tankerinde 4 kişilik ekibin yaptığı tamir ve kesim işlemleri sırasında yaşanan patlamanın ardından yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye 112 Acil Sağlık, itfaiye, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi.

CESET 3 METRE İLERİDE BULUNDU

Tamir ekibinde yer alan Selçuk Boynukısa'nın cesedi, patlamanın ardından tankerin 3 metre ilerisinde sağlık ekiplerince bulundu.

Yaralanan 3 kişi ise yapılan ilk müdahalelerinin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Durumu ağır olan Şemsettin Beken Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Hafif yaralanan 2 kişiye ayakta müdahalede bulunuldu.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangının ardından çevrede güvenlik önlemleri alındı.

TAMİR SIRASINDA PATLAMA YAŞANDI

Ekiplerin bölgede yaptıkları incelemede, 4 kişilik tamir ekibinin bir araçla saat 10.03'te, 34 AZ 2326 plakalı, üzerinde "tehlikeli madde (asfalt)" yazılı boş tankerin yanına geldiği belirlendi. Saat 10.52'de tanker tamir edildiği ve kesildiği sırada patlamanın meydana geldiği ve alevlerin yükseldiği tespit edildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, yangına ilişkin yaptığı başka bir açıklamada, "İlk belirlemelere göre olayın, tesis içerisinde park halinde bulunan ve depo olarak kullanılan akaryakıt tankerine dış kaynak çalışması sırasında meydana gelen patlamadan kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir" ifadelerine yer verdi.