birgün

18° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 02.10.2019 16:48

Ataşehir'de kültür sanat sezonu klasik müzik konseriyle açılıyor

Ataşehir'de kültür sanat sezonu klasik müzik konseriyle açılıyor

KADİR İNCESU

Ataşehir Belediyesi’nin “Sanat Eğitiminizi Mahallenize Getiriyoruz” projesi kapsamında, 2014 yılında kurulan Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası büyük beğeni toplayan konserlerine bu sezon da devam ediyor.

Umut Kahraman ve Baran Aytaç ile çalışmalarını sürdüren orkestra başta klasik müzik, film müzikleri, dünya müziği ve bizim topraklarımıza ait müziklerden örneklerle müzikal dağarcığını her geçen gün genişletiyor.

Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Ataşehir Belediyesi ile kardeş belediye olan Almanya’nın Monheim Belediyesi’ne bağlı ve şefliğini Oliver Drechsel’in üstlendiği Otto-Hahn- Gymnasium Gençlik Senfoni Orkestrası ile hem Almanya’da hem de Türkiye’de konserler düzenledi, aynı sahneyi paylaştı.

Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası & Monheİm Otto-Hahn-Gymnasİum Gençlik Senfoni Orkestrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde bu akşam 19.00’da da aynı sahneyi paylaşacak.

Orkestra Şefleri:
Baran Aytaç & Oliver Drechsel

Konser Programı:

J. Strauss: Sr Radetzky Marş Op.228
L. v. Beethoven: Senfoni No.1 Op.21 Adagio di molto - Allegro con brio
A. Borodin: Orta Asya Steplerinde Senfonik Şiir Op.7
L. v. Beethoven: Flüt ve Orkestra için Romans Op.50
L. Anderson: Daktilo Konçertosu Düzenleme: Jan van der Goot
W. A. Mozart: Türk Marşı Orkestrasyon: Baran Aytaç
J. Offenbach: CanCan (Orfeo Yeraltında Operası)
J. Williams: Star Wars (Düzenleme: Barry Carson Turner)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız