birgün

3° AÇIK

GÜNCEL 22.01.2021 15:33

Ayasofya'da Osmanlı ailesinden Abdülkerim Osmanoğlu için cenaze namazı kılındı

Şam'da tedavi gördüğü hastanede 88 yaşında vefat eden Osmanlı ailesinden Dündar Abdülkerim Osmanoğlu için Ayasofya'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Ayasofya'da Osmanlı ailesinden Abdülkerim Osmanoğlu için cenaze namazı kılındı

Ayasofya'da cuma namazının ardından Osmanlı ailesinden Dündar Abdülkerim Osmanoğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu olduğu söylenen Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu da törene katıldı. Ayasofya'ya imam olarak atanan Bünyamin Topçuoğlu'nun kıldırdığı cenaze namazında, caminin dışında da saf tutanlar olduğu görüldü.

Gıyabi cenaze namazı programında Dündar Abdülkerim Osmanoğlu için dua edildi.

Osmanoğlu için Ayasofya'da akşam namazının ardından da mevlit okunacak.

İSTANBUL YERİNE ŞAM'I TERCİH ETMİŞTİ

Dündar Osmanoğlu 30 Aralık 1930'da Şam'da dünyaya geldi. Osmanlı padişahlarından Abdülhamid'in ikinci torunu olan Dündar Osmanoğlu, yıllar önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını almış olmasına rağmen Şam’da kalmayı tercih etmişti.

Dündar Abdülkerim Osmanoğlu, Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Beyrut üzerinden Türkiye'ye getirilmişti. Daha sonra kendi isteğiyle Şam'a geri döndü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol