birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 10.12.2018 13:51

Aydın Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu, Kızılcaköy direnişine sağır

CHP Aydın Büyükşehir Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Kızılcaköy köylülerinin direnişine sessiz kalması eleştiriliyor.

Aydın Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu, Kızılcaköy direnişine sağır

BİRGÜN / İZMİR

CHP’den yeniden Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayı olması kesinleşen Özlem Çerçioğlu’nun, Kızılcaköy direnişine sahip çıkmaması eleştirilere neden oluyor. Kızılcaköy köylüleri, bölgede Topuklu Efe olarak da anılan Özlem Çerçioğlu’na kendilerine destek vermediğini belirterek sitem ediyor.

Kızılcaköy köylülerinden Leyla Çiyanşen, direniş çadırında yaptığı konuşmada, 100 gündür Belediye başkanını çağırdığını belirterek “Belediyeler nerede ? Duyuyorlar mı ? Kış uykusundalar mı ? Belediye başkanını 100 gündür çağırıyorum,“ diye feryat ediyor.

Destekçilerin arkasında değil, yanıbaşında, kendileri ile kol kola olmalarını isteyen Leyla Çiyanşen,“Ben destekliyorum, arkandayım.”diyorlar. (Arkasına dönerek) Bak arkamda kimse yok.Arkamda değil yanıbaşımda, benle beraber, kol kola, yürek yüreğe… benim boyum bir elli,benim gücüm ne olacak ki…Ama yüreğim var. Yüreğim bir seksen “ diyor.

ÖDP’den de Çerçioğlu’na eleştiri

ÖDP Bodrum İlçe Örgütü’de Çerçioğlu’nu Kızılcaköy direnişine sahip çıkmamakla eleştiriyor. Çerçioğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “dolar bozdurun” çağrısına karşılık verdiğini belirten ÖDP Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Çilsal, yaptığı açıklamada, Çerçioğlu’nun biber gazına boğulan Kızılcaköy kadınlarının çığlığına ise kulak tıkadığını söylüyor.

ÖDP Bodrum İlçe Örgütü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Aydın belediye başkanı Özlem Çercioğlu'na soralım: Cumhurbaşkanı’nın Ankara’dan yaptığı çağrıya, 1071 doLar bozdurup karşılık veren siz, biber gazına boğulan Kızılcaköy kadınlarının çığlığına neden kulak tıkıyorsunuz?” diye soruluyor.

ÖDP Bodrum İlçe Örgütü’nün açıklamasına yorum yazan Kuşadası’ndan Bulent Yalçindag adlı kullanıcı da, Çerçioğlu’nun çevre sorunlarına duyarsız kaldığını belirterek şunları yazdı:

“ÇERÇİOĞLU Kusadasi'nda Tariş Arsası Yeşil Alan Olsun diyen bizlere de zabıtalarıyla üzerimize saldırıp biber gazı sıktılar.5 arkadaşımızla birlikte gözaltına alındık.2 sene mahkemelerle uğraştık.Ensonunda beraat ettik.konuyu kamuoyu ile paylamak için gazete basıp kamuoyu ile paylaşalım dedik...gazete sahibi arkadaşımıza 3 bin tl çevreyi kirletmeden ceza kestiler.panel yapmak için AFİŞ aştık.arkadaşımıza 8 bin tl'de onlara ceza yağdırdılar.Kuşadasi Tariş Platformu yılmadı,Mahkeme dilekçeleri ile sokağa çıkıp meramımızı anlatmaya çıktık
Yine arkadaşımıza " cıgığırtkanliktan ceza kestiler.

Biz Kusadasi'da yeşiline çevresine ve doğasına sahip çıkanlar;1071 $ 'lık Özlem CERCIOGLU'na bu seçimlerde hesabını soracağız.Onların Gözleri görmez,Kulakları duymaz,Dilleri konuşmaz.
Ama şimdi sıra bizlerde;bizler duyar,görür,konuşuruz.Hodri meydan....!!!!! “

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız