birgün

14° PARÇALI BULUTLU

Aydın'da AKP'li başkanın kardeşi işe alındı, partide krize yol açtı

Aydın İncirliova Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nün şoför kadrosu için onlarca İncirliovalı genç başvurusuna rağmen AKP İncirliova İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice İrik'in kardeşi İbrahim Gümüş alındı. AKP'li başkanın maddi olarak durumu iyi olan kardeşinin işe yerleştirilmesi parti içinde de krize yol açtı.

BİRGÜN EGE 14.01.2023 17:23
Aydın'da AKP'li başkanın kardeşi işe alındı, partide krize yol açtı
Abone Ol google-news

İncirliova Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, 2 gün önce yurttaşların hizmetine açıldı. Ancak kurumun açılmasından ziyade personel alımında yapılan ayrıcalık tüm ilçede günün konuşulan konusu oldu.

Aydın'da yayın yapan ajansaydin.com'da yer alan habere göre, kurum için alınacak şoför kadrosu için onlarca İncirliovalı genç başvuruda bulundu. Ancak onlarca gencin gözardı edildiği kadroya AKP İncirliova İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice İrik'in kardeşi İbrahim Gümüş alındı.

Öte yandan ortaya çıkan işe alımın ardından İrik'in yönetiminde bulunan birçok kişi de duruma tepki gösterdi.

İhtiyaç sahibi çok sayıda gencin olduğu ilçede, AKP'li başkanın maddi olarak durumu iyi olan kardeşinin işe yerleştirilmesi parti içinde de krize yol açtı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol