birgün

30° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 10.12.2019 13:21

Aydın İleri’den tek kişilik protesto

İzmir Bergama Belediyesi’nde mobbinge maruz bırakılmasıyla gündeme gelen ve işine son verilen Aydın İleri tek kişilik bir protesto düzenledi

Aydın İleri’den tek kişilik protesto

BİRGÜN İZMİR

İzmir Bergama Belediyesi’nde mobbinge maruz bırakılmasıyla gündeme gelen ve Bergama Araştırmaları Kütüphanesi koordinatörü iken işine son verilen Aydın İleri’nin, bugün Bergama Belediyesi’nde tek kişilik protesto eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi.

Aydın İleri, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Her çalışanın sendikasını özgürce seçme hakkı vardır. KESK TümBelSen üyesi olduğum için, işverenim Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve onun müdürü Şerif Topal tarafından 24 Haziran 2019 tarihinden bu yana zulüm görüyorum” dedi.

İleri’nin 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde yaptığı paylaşımda elinde bir de döviz tuttuğu görüldü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız