birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Aylin Nazlıaka’dan kadın örgütlerine çağrı: Kadınların gücünü gösterelim

SİYASET 19.05.2022 14:09
Aylin Nazlıaka’dan kadın örgütlerine çağrı: Kadınların gücünü gösterelim
Abone Ol google-news

Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 21 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleşecek Milletin Sesi mitingine ilişkin sivil toplum kuruluşlarına ve kadın örgütlerine çağrı yaptı. Nazlıaka, “Yaşama hakkımız için, eşitlik için, özgürlük için, adalet için, demokrasi için kadın dayanışmasının gücünü gösterelim. Gelin; mor renkli bayraklarımızı hep birlikte sallayalım” dedi.

Nazlıaka, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki hukuksuz kararın ardından CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde 21 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de gerçekleşecek Milletin Sesi mitingi için çalışmaları hızlandırdı. Kadın dernekleri ve STK’lar ile yakın temasta olan Nazlıaka, çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyor.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği ve Ka.der’i ziyaret eden Nazlıaka’nın rotasında bugün ÇYDD, Yanındayız Derneği, EŞİK Platformu, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ve SES Derneği var.

Nazlıaka, yüz yüze görüşmelerin yanı sıra, yazılı basın açıklaması da yaparak kadınlara seslendi. Mitinge katılım çağrısı yapan Nazlıaka, şunları kaydetti:

“Yaşama hakkımızın gasp edildiği, zamlarla nefesimizin kesildiği, son olarak İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na yönelik verilen kararla adaletsizliğin iyice aleni hale geldiği bu süreçte, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün hukuksuzluklara ‘Dur!’ diyoruz. Ülkemizin yüzakı olan siz kadınları, ‘Hak, hukuk, adalet’ talebini yükseltmeye çağırıyoruz.

Gelin; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla, 21 Mayıs Cumartesi günü, saat 18.00'de Maltepe’de gerçekleşecek olan Milletin Sesi mitingimizde buluşalım.

Yaşama hakkımız için, eşitlik için, özgürlük için, adalet için, demokrasi için kadın dayanışmasının gücünü gösterelim. Mor renkli ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ bayraklarımızı hep birlikte sallayalım.

Haydi kadınlar mitinge...”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol