birgün

19° AÇIK

Ayvalık Belediye Başkanı Ergin partisinden istifa etti

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Demokrat Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Ergin, “Bu kentte yaşayan herkese dokunarak sürdürmek ve tüm katmanlara ulaşabilmek için görevimi bugünden itibaren bağımsız bir çizgide sürdürme kararı aldım” dedi.

BİRGÜN EGE 26.02.2021 18:08
Ayvalık Belediye Başkanı Ergin partisinden istifa etti
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

2019 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Demokrat Parti’den Ayvalık Belediye Başkanı seçilen Mesut Ergin, partisinden istifa ettiğini yazılı bir açıklama yaparak duyurdu.

Ayvalık için daha çok yapacağı proje olduğunu ifade eden Ergin, “Birlikte daha yapacak çok işimiz var. Sahip olduğumuz inancı Ayvalık’ta yaşama geçirmek için çıktığımız bu yolda, her türlü gündelik politik kaygılardan uzak kalarak, tümüyle hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızı, bu kentte yaşayan herkese dokunarak sürdürmek ve tüm katmanlara ulaşabilmek için görevimi bugünden itibaren bağımsız bir çizgide sürdürme kararı aldım” ifadelerini kullandı.

Son olarak Ergin, şunları kaydetti: “Beni bu göreve siyasi görüşü çok farklı olsa da ortak kaygısı Ayvalık olan sağduyulu sizler taşıdınız. Sırf bu yüzden bile sizlere şükran borcum var ve bu borcu ödemek için bundan sonra da gece gündüz çalışacağımdan kuşkunuz olmasın. Ancak bir teşekkür borcum da seçime katılmamız için bize kucak açan Demokrat Parti yönetiminedir. Bağımsız kalma tercihimiz asla bir kırgınlığa dayalı olmayıp, gündelik siyasetten uzak Belediyecilik hizmetini sürdürmeye yönelik bir tercihten ibarettir. Bu vesile ile bir kez daha başta Demokrat Parti Genel Başkanımız Gültekin Uysal olmak üzere tüm DP ailesine şükranlarımı sunuyorum.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol