İttifak ve koalisyon yapıp yapmayacakları hakkında konuşan DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, bu konuda bir kararlarının olmadığını belirterek, “Kendi içimizde dahi 'şöyle mi yapsak, cumhurbaşkanı adayı kim olsun' falan bu tür şeyleri hiç konuşmuyoruz” dedi.

Babacan’dan ‘ittifak’ sorusuna yanıt: Bu tür şeyleri konuşmuyoruz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, çeşitli programlara katılmak üzere gittiği Sivas’ta basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Partisinin ittifak veya koalisyon yapıp yapmayacağının sorulması üzerine Babacan, “İttifak veya koalisyon şu anda bunların hiçbiri bizim gündemimizde değil. Biz hiçbir ittifakın içinde değiliz. Bizim şu anda hiçbir ittifakta olma gibi bir durumumuz yok ama seçim günü yaklaşırken bütün alternatiflere bakacağız. Yani tek başımıza mı gireriz, bir ittifak içinde mi oluruz veya cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kendi adayımızla mı çıkarız ya da başka partilerle bir ortak aday üzerinde mi mutabık kalırız, bunlarla ilgili hiçbir kararımız yok” dedi.

“BU KADAR ERKEN GÜNDEME GELMESİ TÜRKİYE İÇİN İYİ DEĞİL”

Bu konunun parti içinde dahi görüşülmediğini anlatan Babacan, şöyle devam eti:

“Kendi içimizde dahi 'şöyle mi yapsak, cumhurbaşkanı adayı kim olsun' falan bu tür şeyleri hiç konuşmuyoruz. Çok erken olduğunu düşünüyoruz. Bu kadar erken bir şekilde bu konuların gündeme gelmesinin de Türkiye için iyi olmadığını düşünüyoruz. Şu anda siyasi partiler kendi tezlerini yapsınlar, kendi hazırlıklarını kamuoyuyla paylaşsınlar. Vatandaşlarımız baksın, her bir partiyi daha iyi tanımaya çalışsın. Bizim buna özellikle ihtiyacımız var, yeni bir siyasi parti olduğumuz için özgün kimliğimizi vatandaşlarımızın anlaması için biraz zamana ihtiyaç var.”