birgün

16° AÇIK

Babacan'dan seçim güvenliği çıkışı: 200 bin sandığa hakim olmanın altyapısını gerçekleştiriyoruz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim güvenliğine dikkat çekerek "Seçim güvenliği konusunda, kesinleşmiş resmi seçim sonuçları açıklanana kadar, 200 bin sandığa hakim olmanın altyapısını gerçekleştiriyoruz" dedi.

SİYASET 19.08.2022 17:21
Babacan'dan seçim güvenliği çıkışı: 200 bin sandığa hakim olmanın altyapısını gerçekleştiriyoruz Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Aksaray'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'nda parti yönetimi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Babacan, 2023'te yapılması ön görülen seçimlere yönelik güvenlik noktasına dikkat çekerek açıklamalarda bulundu.

Babacan, “Seçim güvenliği konusunda, kesinleşmiş resmi seçim sonuçları açıklanana kadar, 200 bin sandığa hakim olmanın altyapısını gerçekleştiriyoruz. Seçim güvenliği çok önemli. Şu anda hiçbir parti, 200 bin sandığa hakim olamıyor. Bu ancak partiler arası iş birliğiyle mümkün” dedi.


'6'lı masa'nın anayasa değişikliğiyle ilgili çalışmasından da bahseden Babacan, "6'lı masa'nın ilk konusu güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili. Biz parlamenter sistem çalışmalarımızı 2020 yılının sonunda yaptık. Kapsamlı bir hazırlık yaptık. 74 maddelik bir anayasa değişikliği metnini hazırladık. Anayasa değişikliği nitelikli çoğunluk gerektiriyor. Çalışmalarımızı '6'lı masa'ya koyduk, 45 sayfalık metin tam mutabakatla kabul edildi. Şimdiden anayasayı değiştirebilir ön mutabakat sağlayıp, günü geldiğinde bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin de bugünden hazırlığını tamamlamış olduk. Bugünden bu mutabakatı hazırlamış olacağız ki günü geldiğinde işler hızlı yürüsün” diye konuştu.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol