birgün

17° AÇIK

'Babil dizisine soruşturma açıldı' iddiasına yapımcı şirketten açıklama

"Babil" dizisi ile ilgili olarak "FETÖ soruşturması açıldı" iddialarına ilişkin yapımcı şirketin avukatı, kendilerine böyle bir soruşturma bilgisi ulaşmadığını açıkladı

GÜNCEL 21.01.2020 15:03
'Babil dizisine soruşturma açıldı' iddiasına yapımcı şirketten açıklama
Abone Ol google-news

Yayınlandığı ilk bölümüyle sosyal medyanın gündemine oturan "Babil" dizisi ile ilgili olarak "FETÖ soruşturması açıldı" iddialarına, dizinin yapımcı şirketinin avukatı yanıt verdi.

Başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven ve Aslı Enver gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizinin yapımcısı AY Yapım'ın avukatı, kendilerine böyle bir soruşturma bilgisi ulaşmadığını açıkladı.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre, söz konusu iddiaları sosyal medyadan takip ettiklerini belirten yapım şirketinin avukatı, “Zaman zaman yeni başlayan projelerle ilgili bazı iddialar ortaya atılıyor. Bizler ise bu süreçte suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu dizi rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesinden ibaret. Herhangi bir yöne çekmek asla doğru değil” dedi.

Söz konusu iddialara ilişkin yazılı bir açıklama yapmayacaklarını belirten avukat, kendilerine soruşturma ile ilgili herhangi bir bilgi ve tebliğin ulaşmadığını tekrarladı.

BABİL DİZİSİNİN KONUSU

“Babil” dizisinde; işinden ihraç edilen, yurt dışına çıkamayan, banka hesaplarına bloke konulan ve ABD’ye kaçak yollardan gitmeye çalışan bir profesör konu ediliyor. Sosyal medyada kullanıcılarının bir kısmı dizinin; 15 Temmuz sonrası KHK'liler (Kanun Hükmünde Kararname) ve bunun doğurduğu mağduriyetleri anlattığını belirtirken, bir bölümü ise aslında dizinin sınıfsal vurguya işaret ettiğini ifade etmişti.

Diziye, FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edilmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol