birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Bağcılar'da annesini katleden Ali Sayan tutuklandı

İstanbul Bağcılar’da annesini bıçakla katleden Ali Sayan, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNCEL 26.09.2022 15:01
Bağcılar'da annesini katleden Ali Sayan tutuklandı
Abone Ol google-news

Bağcılar'da annesi Havva Sayan’ı canice katleden Ali Sayan, 'Canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme' ve ‘Üstsoydan akrabayı kasten öldürme' suçlarından tutuklandı.

Fevzi Çakmak Mahallesi 2005. Sokak'taki evinde dün saat 16.30 sıralarında annesi Havva Sayan, bilinmeyen bir nedenle tartışan Ali Sayan, annesini bıçakla katletti. Ali Sayan, daha sonra evi ateşe vererek, kapıyı üzerine kilitledi. Polis ekipleri evin kapısını kırarak içeri girdi ve şahsı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edilen Ali Sayan, Cumhuriyet savcısına ifade verdikten sonra, tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik şüphelinin 'Canavarca hisle, eziyet çektirerek öldürme' ve ‘Üstsoydan akrabayı kasten öldürme' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol