Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen "dava arkadaşı" Alaattin Çakıcı'nın ve Kürşat Yılmaz'ın cezaevinden çıkmalarını sağlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yozgat mitinginde "Bizim; çetelere, suç örgütlerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara tavizimiz katiyen olmayacaktır” dedi.

Kaynak: ANKA
Bahçeli: Çetelere, suç örgütlerine tavizimiz katiyen olmayacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yozgat'ta konuşurken "Bizim; çetelere, suç örgütlerine tavizimiz katiyen olmayacaktır” dedi. Ancak Bahçeli'nin çevresine küçük bir mercek tutulduğunda dahi tablo tam tersine işaret ediyor.

BAHÇELİ BASTIRDI, ÇAKICI VE YILMAZ SERBEST BIRAKILDI

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin "dava arkadaşım" dediği suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı ve "kahraman" ilan ettiği suç örgütü liderliğinden Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Kürşat Yılmaz 2021 yılında, Bahçeli'nin girişimleriyle çıkarılan infaz indirimi sonrasında tahliye edildi.

BAHÇELİ'NİN MİTİNGDEKİ AÇIKLAMASI

Devlet Bahçeli, bugün Çorum'dan sonra ikinci mitingini Yozgat'ta düzenledi. Bahçeli, Yozgat’ta şunları söyledi:

Türk milleti, biçilen kefeni yırtıp atacak dirayet ve kararlılıktadır. Türkiye’yi geriye götürmeye hiç kimsenin gücü de yetmeyecektir. 2023 ve takip eden yıllar, Türkiye’nin dev gibi ayağa kalkışına sahne olacaktır. Bunu sağlayacak irade, Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı, Karabağ’daki zaferdir. Cumhur İttifakı, sınır ötesinde terörün başını ezen mücadeledir. Cumhur İttifakı, Ege ve Doğu Akdeniz’de silah çeken ahlaksızlara milli duruş gösteren onurdur. Cumhur İttifakı, Türkiye’ye sahip çıkan, Türk milletine hizmetkârlıkta sınır tanımayan inanmışlıktır. Cumhur İttifakı; vatandır, mukaddesattın zırhı, mukadderatın kilididir. Bizim, zillete düşürülecek bir ülkemiz yoktur. Bizim, inançlarımıza sövenlere tahammülümüz yoktur. Bizim, etnik ve mezhep bölücülüğü yapanlara hoşgörümüz yoktur. Bizim; çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş muhalefet partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından geçen bir lokmayı bu ülkeye borçlu olup da ihanet eden şeref yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır."