birgün

5° KAPALI

Bahçeli'den Altılı Masa'nın olası adayıyla ilgili açıklama: Tercihim sınıf arkadaşımdan yana olur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için anket yapacağı iddialarının kendisine sorulması üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu işaret ederek, "Bana sorarlarsa tercihim sınıf arkadaşım olur" yanıtını verdi.

SİYASET 05.12.2022 15:44
Bahçeli'den Altılı Masa'nın olası adayıyla ilgili açıklama: Tercihim sınıf arkadaşımdan yana olur Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

TBMM Genel Kurulu'nda 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerine katın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oturuma verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için anket yapacağı iddialarına yönelik soruya yanıt veren Bahçeli, "Ankette kim çıkarsa ona karar verelim, siz de katılır mısınız dediler. Ben henüz cevap vermedim. Eğer birisi ankette bana gelirse, siz bu ankette kimse evet dersiniz derse, tercihim sınıf arkadaşımdan yana olur" diye cevap verdi.

Bahçeli, 'sınıf arkadaşı' ifadesinden kastının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olup olmadığı sorusuna ise "Sınıf arkadaşım" yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Bahçeli'nin Ankara Ticari İlimler Akademisi'nde aynı sınıfta öğrenim gördükleri biliniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol