birgün

25° AZ BULUTLU

Bahçeli'den Ümit Özdağ açıklaması: Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah

MHP lideri Devlet Bahçeli, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın dün Soylu'ya yaptığı çağrının ardından bugün İçişleri Bakanlığı'na gelmesiyle ilgili açıklama yaptı. Soylu'ya destek veren Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır" dedi.

SİYASET 06.05.2022 15:30
Bahçeli'den Ümit Özdağ açıklaması: Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla yaşadığı gerilimin ardından bugün İçişleri Bakanlığı'na gelmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Bahçeli, Soylu'ya destek verirken eski MHP'li Özdağ'a tepki gösterdi. "Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır. Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz" diyen Bahçeli, "Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır" ifadelerine yer verdi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Türkiye’miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Kaldı ki dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okunmaktadır.

Türk milleti gelişmeleri kaygıyla takip etmektedir. Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir.

Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır.

"ALÇAK BİR KOMPLODUR"

Şu hususu herkes bilmelidir: Türkiye’nin terörle mücadeleyi yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve kahramanca icra ettiği bir dönemde milli güvenliğimizi müdafaa, milli bekamızı muhafaza eden kurum ve kuruluşların iğrenç polemiklerin içine çekilmesi alçak bir komplodur.

Türkiye’nin terör kamburundan kurtulması için insanüstü bir çaba sarfeden devlet ve siyaset adamlarımızı, tıpkı terör örgütlerinin ağzıyla hedef tahtasına koyanlar tarih huzurunda büyük bir vebalin altındadır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin.

Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır.

İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur. Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir. Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir.

Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz. Sudan sebeplerle, fuzuli polemiklerle, sipariş gayelerle Türk devletine cephe açıp terör örgütlerinin ümidi olanlara bu aziz vatanı heba ve heder ettirmeyiz."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla yaşadığı gerilimin ardından dün İçişleri Bakanlığı'nın önüne geleceğini duyuran Özdağ, bugün İçişleri Bakanlığı'na yürümek istedi. Ancak Özdağ, 100 metre kala polis engeline takıldı.

Burada bir açıklama yapan Özdağ, Süleyman Soylu'ya seslenerek, "Süleyman sana polis arkadaşların arkasına saklanma dedim. Süleyman, polis arkadaşların arkasına saklanma, bu arkadaşlar Türk milletinin çocukları, senin bodyguard'ların değil. Bunların çoğu benim öğrencim. Sen don lastiği satarken ben akademide ders veriyordum adam" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun