birgün

15° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 04.12.2018 11:17

Bahçeli: Erdoğan isterse görüşmeye hazırız

Bahçeli: Erdoğan isterse görüşmeye hazırız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

AKP ile seçim ittifakı konusunda, "Erdoğan isterse 30 il için Görüşmeye hazırım" diyen Bahçe'li "MHP'de pazarlık söz konusu olmaz" dedi.

Bahçeli konuşmasında G20 zirvesi, Fransa'daki Sarı Yeleklilerin eylemleri gibi konulara değindi.G20 zirvesi için "Türkiye, G-20 Zirvesi'ne haklı duruşuyla damgasını vurmuştur" dedi.

"Fransa'nın OHAL ilanını tartışamaya başlaması çok manidardır. Temennimiz olayların yatışmasıdır" diyerek konuşmasına devam etti.

Bahçeli'nin konuşmasındaki satır başlıkları şu şekilde;

"Engelliler için kanun teklifinde bulunduk"

"Engelli kardeşlerimiz hayata tutunma mücadeleleriyle her türlü takdir ve övgüye ziyadesiyle layıktır" diyen Bahçeli, "Parti olarak engelli kardeşlerimizle ilgili atılacak her adımın yanında ve arkasında ön şartsız duracağız" dedi. Bahçeli, engelli vatandaşlara bağlanan aylıkların yükseltilmesi için kanun teklifi verdiklerini ve yasalaşması için bütün güçleriyle çalışacaklarını belirtti.

"Türk kadının siyasette daha etkili olması için elimizden geleni yaparız"

"Kadın cinayetlerinin azap verici ölçüde yükselmesi, utanç duyulması gereken bir ilkelliktir. Türk kadının siyasette daha etkin olması için üzerimize düşeni yerine getireceğimizi ilan ediyorum."

"G20 zirvesine Türkiye Damgasını vurmuştur"

Bahçeli G20 zirvesi için "Türkiye, G-20 Zirvesi'ne haklı duruşuyla damgasını vurmuştur" dedi.

"G20 zirvesine katılanlardna bazılarının teröre verdiği destek nasıl izah edilecektir? Bunu kendi haklarına, insanlık vicdanına nasıl anlatacaklar? Türkiye ile ABD müttefiktir, bunun da ahlaki zorunlulukları vardır. Ancak ABD müttefiklik hususlarına uzaktır. Terörle yanak yanağadır. ABD kimi kimden korumakta, neyi gözlemlemek için hazırlık yapmaktadır? PKK, YPG'yi alanen kontrol altına alması ne onurla, ne gururla ne de ittifakla bağdaşmaktadır."

Gözlem nokları ile ilgili olarak "Saklayacak gizleyecek bir şey yoktur. Gözlem noktalarının amacı terör ajanlığı, terörist seviciliğidir. Fırat'ın doğusu temizlenene kadar ya hainle teslim alınır ya da sığınaklarında imha edilir. Ok yaydan çıkmış, mızrak çuvalı ezip geçmiştir. Gözlem noktalarından Türkiye'yi izleyen ABD derin bir çukrudadır. Bu devletin ayranı bir kabarırsa aminallah herkes kaçacak yer arar. Gözlem noktalarını finansa edecek ddeveltin Suudi Arabistan olacağı iddiaları yürek burkuyor" dedi.

Bahçeli Kaşıkçı cinayetini hatırlatarak "Emperyalizmin tutsağı olmuş bu ülkelerin neresi İslam, nereleri doğrudur. Günahla kol kola giren iradeniz ve icazetsiz yönetimle ecdanın sırtına saplanmış zehirli hançerden başkası değidlir. Suusi Arabistan Allah'tan korkuyorda önce işlediği vahşi cinayetin ehsabını versin" dedi.

Fransa'nın OHAL'i tartışmaya başlaması manidar

Fransa'daki Sarı Yeleklilerin eylemleri ile ilgili olarak "Hasta çocuğuna ekmek ve süt almaya giderken polis saldırısıyla ağır yaralanan kadın bütün Fransa'yı ayağa kaldırmıştır. Fransa şaşkındır, tedirgindir. Gezi olayları sırasında polisin göstericiler meşru müdahalelerinden rahatsız olan Fransa orantısız tepkiye tevessül etmiştir. Fransa'nın OHAL ilanını tartışamaya başlaması çok manidardır. Temennimiz olayların yatışmasıdır.

"Göstericilerin giydiği yeleklerin sarı mı siyah mı olduğundan ziyade şiddet olaylarının deşifresi pek çok şeyi ortaya çıkaracak, Gezi Parkı eyleminin iç yüzü daha da ortaya çıkacaktır. Düşmanlığın hiçbir ülkeye yararı yoktur. Türkiye'ye yapılacak bütün kötülüklerin hesabı vardır. Ne Fransa ne Almanya bunlardan muaf olamayacaktır. Allah doğrunun yardımcısıdır. Hiçbir şey kimsenin yanına kalmayacaktır."

Almanya'ya İslam konferansına tepki gösteren Bahçe'li "İslam Konferansı Berlin'de yapılmıştır. İslam'ın Almanya'ya ait olamdığını söyleyen bir bakan orayı terk etmiştir. Bu konferans inançlarımıza aykırıdır, Diyanet sayılamamıştır. Almanya için İslam ne demektir? Domuz etinin İslam Konferansı'nda ne işi vardır? Hakikat tektir, İslam tektir, Allah katında din ancak İslam'dır. Ezanın gür sesini bastırmak Almanya'nın ne hadddinedir. Almanya İslam Konferansı düzenleme yetkisini nereden almış, böyle bir hakkı kendinde nasıl görmüştür? Bu rezaleti doğal karşılamamız mümkün olmayacaktır" dedi.

Kılıçdaroğlu unutmasınki biz de gericiyiz

Kılıçdaroğlu'nun Almanya ziyareti için "Almanya'yı ziyarete giden CHP Genel Başkanı. Kılıçdaroğlu nereye savrulduğunu ya bilmiyor ya da tutsak alındığından ses çıkmıyor. Bir Alman gazetesine yazdığı makalenin başlığına bakar mısınız? Türkiye'de demokratlar yalnız bırakılammalıymış.

Almanya'dan yardım dilenmek manda özlemi değil midir? Sayın Kılıçdaroğlu, aklına geleni işleme, her ağacı taşlama allah muhafaza kamyon farı görmüş tavşana dönersin. Seni ve zihniyetini MHP de kurtaramaz çürük ip de tutamaz.

Kılıçdaroğlu ve çevresi unutmasın ki biz de gericiyiz. Millet şemsiyesi altında buluşanlar bu milletin köküne, ruhuna, tarihine tamamen yabancıdır. İşleri güçleri aldatmacadır.

Gelecek hafta ve takip eden haftalar içnde grup toplantısı yapılmayacaktır. Bütçe sürecinde kapsamlı hazırlık, etkili sunuş, politiklerden uzak durna bir duruş beklenmektedir. Bütün arkadaşlarımın özenli olması lazımdır."

"Erdoğan isterse görüşmeye hazırız"

Grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçe'li AKP ile seçim ittifakıyla ilgili olarak, "Çalışmalar olumludur verimlidir. her şey dikkate alınmaktadır 2014-2018 verileri göz önünde bulundurulmaktadır. Zannediyorum hayırlı bir sonuç elde edilecektir. MHP'de pazarlık söz konusu olmaz. Cumhurbaşkanı yurt dışından döndükten sonra görüşme istenilirse görüşmeye hazırız" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız