birgün

5° PARÇALI BULUTLU

Bahçeli, erken seçim isteyen Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2020 yılının farklı tarihlerinde erken seçime karşı olduklarını sürekli vurgulayan Kılıçdaroğlu'na ne olmuş, nereye kaybolmuştur?" dedi.

SİYASET 01.06.2021 10:59
Bahçeli, erken seçim isteyen Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Erken seçim isteyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Bahçeli," Hırslarına yenik düşenler, heveslerinin kurbanı olmaktan asla kurtulamazlar. CHP yönetiminin içler acısı durumunu başkaca izah etmek nasıl mümkündür?" dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

► Kalpleri mühürlü olanlar görmese de çalışıyoruz, çabalıyoruz, milletimize hizmetkarlıkta canımızı dişimize takıyoruz. Ne sırt dönülecek bir insanımız ne de sırça köşklere değişilecek bir ülkemiz söz konusudur. Biz bu cennet vatanı namus belledik, her sorunla ilgili yapıcı önerilerimiz, MHP muhaliflerinin dahi bildiği bir gerçek olarak meydandadır.

► Siyasi mücadelenin bir ahlakı olmalıdır. Siyasi mücadele dürüstçe, mertçe, adam gibi yapılmalıdır. Tarihin her döneminde amaca giden her yolu meşru ve mübah görenler, tehlike saçan işbirliği içine girmekten kaçınmamışlardır. İlkesizlerin bağımsız iradesi olamaz. Bu eyyamcı tiplere gelene ağam gidene paşam diyecek kadar çıkarlarına düşkündür.

► Hırslarına yenik düşenler, heveslerinin kurbanı olmaktan asla kurtulamazlar. CHP yönetiminin içler acısı durumunu başkaca izah etmek nasıl mümkündür? 2020 yılının farklı tarihlerinde erken seçime karşı olduklarını sürekli vurgulayan Kılıçdaroğlu'na ne olmuş, nereye kaybolmuştur? Bir yıl içinde değiştiği söylenen nedir? Erken seçim talebi kimlerin talebidir?

►Biden'ın kanlı teknesine binen Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin erken seçim isteği, sahibinin sesi, melanetin sözüdür. Türk milleti böylesi bir tuzağa kesinlikle düşmeyecektir.

► Mafyayı Cumhur İttifakı'nın üçüncü ittifakı olarak gören Kılıçdaroğlu, organize suç şebekelerinin nefesi, terör örgütlerinin neşesi, Türkiye düşmanlarının da nesnesi olduğunu görmüyor, göremiyor.

► Kılıçdaroğlu masal anlatmasın, ruh ikizi haline dönen mafyaya baksın. Bizim mafyayla ortak olduğumuzu söylemek bariz bir saptırmadır. Ama mafyanın medyaya, tetikçi yazarlara nasıl nüfuz ettiğini duymayan kalmamıştır. CHP yönetimi öyle bir hale gelmiştir ki hamama götürseniz kurna beğenmezler, düğüne götürseniz zurna beğenmezler. Zehirli mantar gibi her dedikodunun etrafında biterler.

► Bugünden itibaren seçimlere 754 gün kalmıştır. Ülkemizin erken seçim gündemi yoktur.

► Bugün mutfak yanıyorsa yarın söndürürüz. El birliği yaparız, güç birliği yaparız. Ekonomideki ağırlıkları birer birer atarız, dün yaptık yine altından kalkarız.

► Türkiye aç hürler, tok esirler ülkesi olmayacaktır. Terörle mücadele cephesini sağlam tuttuğumuz kadar sosyal ve ekonomik kalkınmışlığı da hedeflemeliyiz. Domates, patlıcan, soğan yiyemiyoruz itirazlarını seslendirirken birden bire hain kurşunları yersek, ülkemizi yemeye çalışanlara gözümüzü ve vicdanlarımızı kapatırsak tarihi varlığımızı nasıl koruyabiliriz?

► Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgesidir, ona laf yoktur. Baş giderse börk gider. Börk giderse il gider, iffet gider.

► Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e tahammülsüzlük, Türkiye Cumhuriyeti'ne tahammülsüzlüktür. Atatürk düşmanlığı yapmak ihanete hizmettir.

►Bugün varsak, bugün hayattaysak bunun şeref payesi Türk tarih silsilesinde müstesna bir yeri olan Aziz Atatürk'ündür. İdeolojik dogmalarla, keskin önyargılarla Atatürk düşmanlığı yapmak, millete değil hıyanete hizmettir.

►Ayasofya-ı Kebir Camii açılmışken nükseden Atatürk alerjisinin esas gerekçesini nasıl okumalı, nasıl anlamalıyız.

►Her güzel ve memnuniyet verici gelişmelerin yaşandığı bir dönemde suyu bulandıran, ortalığı karıştıran, bunu da Müslüman kisvesi altında yapan kişilerin Türkiye'nin huzuruyla oynamaları provokasyondur. Bunlar iyi araştırımalı, maksatları derinlemesine tahlil edilmelidir. Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir. Vaazlarıyla milli birliğimizi yaralamaya, tarihi şahsiyetlerimizi kötülemeye hiç kimse cüret etmemelidir.

►Atatürk'e mühtan edenlerin milletimizin gözünde zerre değeri olmayacaktır.

►Zira Atatürk milli birliğimizin ortak paydasıdır. Kim Gazi Paşa'ya saldırıyorsa, kimin Gazi Paşa'ya kötü sözü dokunmuşsa ya soy kütüğünde bir karanlık nokta ya da mazisinde yüzünü kara çıkaracak bir mahcubiyeti vardır. Atatürk'ün manevi hatırasına hezeyanla izam etmek İslam'a katkı mıdır?

►Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Atatürk'e en ağır sözleri reva görenler, Türk milletinin ruhunu okşadıklarını mı düşünüyorlar.

►Ey kendini bilmez akılsızlar. Atatürk'ümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam'ın bekçisi olmasaydı doğduğunuzda kulağınıza ezan mı okunur yoksa bir kilisede vaftiz mi edilirdiniz?

►Atatürk'ün hatıralarına ve heykellerine saldıran zavallılar, sizin yel değirmenlerine savaş açan Don Kişot'tan ve yancısından ne farkınız vardır. Yüce dinimizde açıkça haram işleyen bir günahkara bile hakaret uygun bulunmamıştır. Dirilere olduğu gibi ölülere de sövmek Hazreti Peygamber tarafından kesinlikle yasaklanmıştır.

►Atatürk Türkiye'dir, Atatürk Cumhuriyet'tir. Onu rahmetle anmak, ona saygı duymak, onun eserlerine sadık kalmak, her nesil, her Türk evladı için ödevdir. Emel sahiplerini uyarıyorum. Atatürk'ten elinizi çekiniz, dilinizi susturun.

►Milliyetçi Hareket Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sonuna kadar sahip çıkacaktır.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol